Запорізька міська рада ігнорує запити журналістів

Запорізька міська рада ігнорує запити журналістів

Журналісти нашого видання звернулись до міської ради за роз’ясненням стосовно чинної програми «Забезпечення належної та безперебійної роботи Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» на 2018-2021 роки», але відомство так й не надало відповіді.

Так, видання «Факти Запоріжжя» раніше писало про те, що Запорізька міська рада затвердила цільову програму щодо фінансування міського електротранспорту «Запоріжелектротранс» на 2018-2020 рр.. Згідно з проєктом, за вказані роки з бюджету міста на пільговиків витратять понад 1 мільярд 816 мільйонів гривень.

Така турбота про соціально незахищені верстви населення, які переважно користуються міським електро- і автотранспортом, дасть додатковий привід попіаритися меру та депутатам міської ради, які мають намір на наступних місцевих виборах позмагатися за свої крісла.

Але це ще й майже один мільярд гривень, частину якого можна непомітно перенаправити на проведення передвиборчої компанії, використавши одну із відпрацьованих схем виведення коштів із міського бюджету.

Для уточнення інформації наша редакція направила запит на Запорізьку міську раду стосовно того як посадовці розраховують дану методику, а саме:

  • - параметри, на підставі яких розраховується та переглядається компенсація за надання послуг із перевезення пасажирів автомобільним транспортом, враховуючи, що сума компенсації не повинна перевищувати суми, необхідної для покриття чистих витрат (чистої фінансової різниці) між понесеними витратами та отриманими доходами суб’єкта господарювання при наданні вказаних послуг, з урахуванням розумного рівня прибутку;
  • - заходи щодо уникнення та повернення компенсації у випадку надання надмірної компенсації;
  • - методику розрахунку компенсації на надання послуг, що становлять загальний економічний інтерес, відповідно до частини четвертої статті 263 Угоди, а також вимог, що містяться в додатку до Регламенту (ЄС) № 1370/2007 29 Європейського Парламенту і Ради від 23 жовтня 2007 року про громадські послуги з перевезення пасажирів залізницею та автомобільними шляхами.

На жаль, відповіді від Запорізької мерії ми так й не отримали.

Зазначимо, право на доступ до інформації гарантується юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації. За порушення Закону «Про доступ до публічної інформації» передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 425 до 850 грн.

Про що це свідчить? Це вже справа правоохоронних органів, яких просимо надати належну оцінку діям представників Запорізької міської ради.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі