Запорізька персона: які скелети в шафі приховує нардеп Сергій Штепа?

Запорізька персона: які скелети в шафі приховує нардеп Сергій Штепа?

Та чи могли містяни ще пів року тому уявити, що запорізький фотограф увійде до складу Верховної Ради?

Увагу журналістів видання «Факти Запоріжжя» привернула персона народного депутата Штепи Сергія Сергійовича.

Історія становлення Сергія Штепи на шлях нардепа була непередбачуваною. Освіту отримав у ЗНУ зі спеціалізації «Видавнича справа та редагування». Деякий час працював позаштатним кореспондентом і фотографом у друкованих виданнях, присвячених комп’ютерним іграм.  Не знайшовши себе у цій галузі – вирішив податися у фотомистецтво, заснувавши невеличкий бізнес.

Та чи могли містяни ще пів року тому уявити, що запорізький фотограф увійде до складу Верховної Ради?

Припускаємо, що журналістика та фотозйомки не принесли Сергію Сергійовичу досвіду в політиці. Так, несподівана перемога скромного фотографа не залишила нас байдужими, тим паче враховуючи головного опонента, співвласника машинобудівного заводу «Мотор-Січ». Примітно й те, що на момент виборів кандидат тимчасово не працював, звідки виникає слушне питання, а з якого гаманця фінансувалася його виборча компанія?

Для довідки: 1990 р.н., запорізький фотограф, кандидат-початківець, який здобув перемогу у виборчій гонці та обраний народним депутатом від Запорізької області по 77-му виборчому округу, обійшовши самого В’ячеслава Богуслаєва.

Традиційно звертаємось до поданої декларації за 2018 рік, де вбачаються ознаки ухилення від сплати податків, а саме - за підрахунками станом на 01.01.2018 статки Сергія Штепи становлять близько 1,7 млн грн:

  • квартира – 188 311 грн;
  • авто – 300 000 грн (взята середню ринкова вартість);
  • грошові кошти (готівкові кошти, кошти на банківських рахунках) - 1 000 000 грн;
  • фото обладнання – 250 000 грн.

Колекцію монет не враховуємо, вказано, що він отримав їх у 2006 році, ще до досягнення повноліття, відповідно це може бути подарунок або спадщина.

Якщо припустити, що Сергій Сергійович почав працювати з 16 років, він повинен був щорічно заробляти приблизно 140 000 грн на рік. Враховуючи, що у 2018 році, якщо вірити мережі Інтернет, Штепа вже був досить відомим професійним фотографом, однак за рік  заробив лише  48 400 грн.

Також за даними реєстру НАЗК, пан Штепа не подав ні проміжний, ні остаточний фінансовий звіт кандидата у народні депутати.

У зв’язку з відсутністю фінансового звіту, співробітники НАЗК не мають можливості перевірити  історію надходження та використання коштів, витрачених під час виборчої компанії нардепа.

Неподання фінансових звітів, порушення встановленого порядку чи строків їх подання або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням установлених вимог, подання завідомо недостовірних відомостей у фінансовому звіті тягнуть за собою відповідальність, передбачену законодавством України (Кодекс України про адміністративні правопорушення ст. 212-21).

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі