Запорізькі депутати звертаються за допомогою до представників забороненої в Україні комуністичної партії

Запорізькі депутати звертаються за допомогою до представників забороненої в Україні комуністичної партії

Голови депутатських фракцій «Наш край», «Укроп», «Солідарність»,   «Опозиційний блок», «Об’єднання «Самопоміч», «ВО «Батьківщина» Сергій Кальцев, Ярослав Гришин, Едуард Гугнін, Ярослав Криль, Владислав Марченко та Олександр Старух підготували для розгляду на сесії проєкт рішення про звернення до Секретаря Комуністичної партії Муніципалітету Чунцін Китайської Народної Республіки з проханням про надання підтримки в подоланні гострої респіраторної хвороби, спричиненої вірусом 2019-nCoV.

Нагадаємо, у 2000 році під час офіційного візиту китайської делегації в Запорізьку область була підписана Угода про торгівельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між муніципальним урядом м. Чунцін (КНР) і Запорізькою обласною державною адміністрацією. Під час поїздки запорізької делегації до Китаю 25.04.2002 була підписана Угода про встановлення побратимських відносин між Запорізькою областю і м. Чунцін.

Під час епідемії 30-мільйонний мегаполіс Чунцін зміг подолати хворобу, на даний час місто повертається до нормального життя.

 

У зверненні депутати Запорізької облради зазначають про гостру потребу медичних закладів  області в засобах індивідуального захисту лікарів, дезінфікуючих засобах, експрес-тестах, тест-системах (ПЛР-тест) та апаратах штучної вентиляції легень. Одночасно народні обранці прохають розглянути можливість залучення спеціалістів муніципалітету Чунцін для навчання лікарів Запорізької області та надання допомоги лікарям та мешканцям нашого регіону безпосередньо в Україні.

На думку начальника Управління юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгора Мороза зазначене звернення до Секретаря Комуністичної партії Муніципалітету Чунцін Китайської Народної Республіки може порушувати норми Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Сподіваємось, що двадцятирічна історія розвитку українсько-китайських відносин заклала надійні основи для стабільного співробітництва. У нас немає сумнівів, що співпраця регіонів двох країн продовжиться і під час надання подолання гострої респіраторної хвороби, спричиненої вірусом 2019-nCoV.

Чи зможуть депутати подолати норми Закону, та звернутись по допомогу до Китайської Народної Республіки - ми розповімо після завершення сесії облради.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі