Запорізькі нардепи забули задекларувати компенсаційні виплати

Запорізькі нардепи забули задекларувати компенсаційні виплати

Нардепи від Запоріжжя Михайло Крячко, Павло Мельник, Марина Нікітіна, Роман Соха Сергій Мінько та Олександр Пономарьов забули задекларувати отримані компенсаційні виплати у сумі понад 250 тисяч гривень.

У зв’язку з тим, що 1 червня закінчився термін подання щорічних декларацій ми вирішили проаналізували декларації народних депутатів України від Запорізької області.

Про статки кожного народного обранця ми поговоримо окремо, сьогодні розповімо про допущені у заповненні декларації помилки, які можуть потягнути за собою повну перевірку декларації та притягнення нардепів до адміністративної відповідальності за подання завідомо недостовірних відомостей.

Мова йде про недекларування компенсаційних виплат, які отримують нардепи за статтею 32 Закону України «Про статус народного депутата України». Народному депутату протягом всього строку виконання депутатських повноважень щомісячно видаються кошти для компенсації вартості проїзду, оренди житла або винайму готельного номера, а також відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, у розмірі місячної заробітної плати народного депутата, що не підлягають оподаткуванню.

Зазначимо, що всі народні депутати, за період вересень-грудень 2019 року, отримали зазначену компенсацію, але задекларували її одиниці.

За законом у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» щорічної декларації вказується заробітна плата (грошове забезпечення), отримана як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовими правочинами, дохід від зайняття підприємницькою або незалежною професійною діяльністю, дохід від надання майна в оренду, дивіденди, проценти, роялті, страхові виплати, благодійну допомогу, пенсію, спадщину, доходи від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунки та інші доходи. Під заробітною платою розуміється основна заробітна плата, а також будь-які заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) особі.

Як ми вже розповідали щомісячно всі нардепи отримують від держави компенсацію за проживання у Києві, але отримання цих коштів задекларував лише Володимир Кальцев, який у 2019 році отримав 79 000 гривень компенсації за оренду квартири, площею 103,78 м2, всі інші депутати «забулись» вказати у своїх деклараціях суму компенсації.

Кошти, отримані нардепами за компенсацію вартості проїзду територією України також задекларували лише Володимир Кальцев та Сергій Штепа, які отримали від держави 30 725 гривень кожен, інші депутати вимогу закону проігнорували.

Кошти на відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, так звана «друга зарплата» відображені лише у деклараціях Володимира Кальцева, Геннадія Касая та Сергія Штепи, які задекларували отримання 156 778 гривень кожен.

Нардепи зі Слуги народу Михайло Крячко, Павло Мельник, Марина Нікітіна, Роман Соха та Євгеній Шевченко, а також член депутатської групи «За майбутнє» Сергій Мінько та нардеп від ОПЗЖ Олександр Пономарьов у поданих деклараціях отриману компенсацію вартості проїзду, оренди житла або винайму готельного номера, а також витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень взагалі не вказали.

Як ми зазначили лише народний депутат України Володимир Кальцев  задекларував отримання всіх видів компенсацій, загальна сума отриманої компенсації складає 266 504 гривень.

Нагадаємо, що відповідальність за статтею 172-6 КУпАП за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Станом на 1 січня прожиткових мінімумів для працездатних осіб складає 2 102 гривень, відповідно відповідальність настає у разі декларування недостовірної інформації на суму понад 210 200 гривень.

Як бачимо всі нардепи, які «забули» задекларувати отриману компенсацію можуть бути притягнути до відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією.

Ще одна помилка, яку допустили нардепи від Слуги народу Геннадій Касай, Марина Нікітіна та Євгеній Шевченко - це ігнорування вимог закону щодо декларування об’єктів нерухомості, які знаходяться в оренді чи на іншому праві користування. Так, вказані народні депутати, попри щомісячне отримання компенсації за оренду житла або винайм готельного номера, у поданих деклараціях не вказали місце проживання у Києві, задекларували лише об’єкти нерухомості, які розташовані у Запоріжжі.

За законом у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» суб'єкт декларування повинен задекларувати всі об'єкти нерухомості, що належать йому або членам його сім’ї на праві власності, знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право. Це включає такі об’єкти нерухомості: земельна ділянка, житловий будинок, квартира, офіс, садовий (дачний) будинок, гараж, інше.

Нагадаємо, що за законом кожен має право подати виправлену декларацію упродовж 7 днів після подання декларації. Для цього нема потреби звертатися до НАЗК, а лише треба натиснути на кнопку «Подати виправлену декларацію», яка є активною упродовж відповідного строку в персональному електронному кабінеті суб’єкта декларування у полі поданої декларації.

Ми переконались, що обрані народні депутати мають недостатній рівень підготовки та не можуть самостійно заповнити декларацію, виникає питання як вони готують й приймають законопроєкти, які стосуються всіх громадян України.

Наведені факти ще раз підтверджують, що депутатам дуже важливо мати за своїми плечима хоча б мінімальний досвід роботи або в державній службі, або хоча б депутатом сільської ради. Як показав час на виборах народних депутатів необхідно було почитати їхні біографії, а не лише назву політичної партії від якої обирається кандидат.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі