Обшуки в Запорізькій ОДА: хто виступив проти тандему "Туринок-Попов"?

Обшуки в Запорізькій ОДА: хто виступив проти тандему 'Туринок-Попов'?

У мережі Інтернет з’явилась сенсаційна новина, яку активно обговорюють – обшуки силовиками БФ «Бути добру», яка знаходиться під протекцією позаштатного радника губернатора - Дмитра Попова.

Так, учора, 13 лютого співробітники Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області провели обшуки у приміщеннях Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької ОДА та благодійного фонду «Бути добру».

За нашою інформацією обшуки були проведені на підставі ухвали суду, винесеної на підставі матеріалів досудового розслідування кримінального провадження № 42019080370000074 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

За офіційною версією у серпні 2019 року до правоохоронних органів звернувся директор ТОВ «Сонера Груп» Мотренко М.С. із повідомленням про те, що посадові особи Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької ОДА вимагають від нього неправомірну вигоду за вирішення питання щодо отримання його підприємством акту обстеження приймальних пунктів металолому, за цим фактом розпочато кримінальне провадження.

Втім неофіційна версія має зовсім інший вигляд. Так, місцеві підприємці Андрій Демидов та його зять Олег Ревчук впродовж останніх років прикладають багато зусиль з метою отримання контролю над підприємствами, які здійснюють приймання металолому на території Запоріжжя.

Серед правоохоронців у цьому питанні їм допомагає один із керівників Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області, який до цього часу працював в Управлінні захисту економіки. За інформацією нашого джерела, після створення підрозділу Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області його керівництвом відносно посадових осіб Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури, відповідальних за видачу актів обстеження приймальних пунктів було розпочато проведення комплексу оперативно-розшукових заходів, направлених на документування протиправної діяльності.

Ініціатором розробки було відібрано особу, яка погодилась передати неправомірну вигоду посадовим особам Запорізької ОДА. Роль потерпілого повинен був зіграти Максим Мотренко, місцевий підприємець, який займається оптовою торгівлею металолом. Це колишній чиновник, який працював у Державній екологічній інспекції. У 2013 році його було засуджено за отримання хабаря, після чого звільнений з державної служби.

Однак, у потерпілого також були проблеми з бізнесом, у 2018 діяльністю двох його фірм зацікавились податківці (кримінальні провадження № 42018081280000018, № 32018080000000078, розпочаті за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України), у 2019 ще одним фактом порушення законодавства (№ 42019081050000058 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України) зацікавилися співробітники Управління захисту економіки.

Співробітники Управління стратегічних розслідувань запропонували Максиму Мотренко забути про його правопорушення та вирішити питання з колегами із податкової, якщо він погодиться виступити заявником та передати неправомірну вигоду чиновникам ЗОДА. Маючи досвід спілкування з правоохоронцями бізнесмен погодився перетворитися із фігуранта кримінальних проваджень в потерпілого.

Ми не знаємо, що у правоохоронців у цій схемі не вийшло, адже за останні пів року ми не чули про затримання «на гарячому» посадових осіб Запорізької ОДА, але знаємо, що за законом оперативно-розшукові заходи можуть тривати не більше 6 місяців. Мабуть, саме тому правоохоронці прийшли у Департамент промисловості та розвитку інфраструктури з обшуками, сподіваючись знайти у вилучених документах якісь порушення.

Також цікаво у цій ситуації те, що це перший раз, коли Демидов спільно з Ревчуком, підключивши правоохоронців відкрито розпочали активні дії проти очільника Запорізької ОДА Віталія Туринка і Дмитра Попова, дружина якого є очолює БФ «Бути добру».

Це може свідчити про те, що Андрій Демидов отримав достовірну інформацію про призначення нового голови ЗОДА, або це спроба повернути гроші, які були сплачені ще у вересні минулого року за призначення Олега Ревчука на посаду заступника голови ЗОДА.

Раніше ми писали, що впродовж грудня минулого року всі великі підприємства Запоріжжя отримували листи від благодійного фонду «Бути добру» із проханням перерахувати благодійні внески, які будуть використані для заміни дверних блоків та проведення ремонту у комунальній установі «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради.

Підприємці, які відгукнулись на прохання та погодились допомогти, були запрошені. За нашою інформацією, сума благодійного внеску розпочиналась від 10 тисяч гривень.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі