Запорізька т.в.о. очільниця ОДА Слепян: 90 днів при владі

Запорізька т.в.о. очільниця ОДА Слепян: 90 днів при владі

Чекаємо на нового очільника Запорізької області.

Сьогодні, 30 серпня, вже 90 днів, як при владі знаходиться т. в.о. голови Запорізької обласної державної адміністрації Елла Слепян, яка керує "кораблем" Запорізької області за відсутності офіційно призначеного очільника.

"Факти Запоріжжя" зібрали короткі підсумки цих трьох місяців – що було зроблено, чого не було зроблено, а що взагалі робити було не варто, але все ж таки зробили. Для зручності рішення, які є поганими, ми будемо відмічати мінусом, ті, що є добрими, відповідно, плюсом. Поїхали.

Битва за джинси та зникнення решіток

Однією із сумнівних ініціатив пані Слепянмвідразу після зайняття посади в.о., яка неабияк обурила громадськість, стало запровадження у будівлі ЗОДА дрес-коду – віднині до ЗОДА не пускають у джинсах та футболках. Розпорядження Слепян, зроблене у той час, коли від неї усі чекали боротьби із корупцією, створювало враження, що чиновниця вважає найбільшою проблемою в області невідповідний зовнішній вигляд відвідувачів ЗОДА, у той час, як сумнозвісні чиновники-корупціонери залишилися на своїх місцях. Мінус.

Ще однією ініціативою Слепян стало зняття у будівлі держадміністрації так званої "клітки" – решіток, які було встановлено у ЗОДА за часів Бриля, начебто заради безпеки обласного керівництва. При цьому решітки зникли із будівлі адміністрації буквально за одну ніч, без жодних пояснень та попереджень. Воно, здавалося б, начебто і добре, бо влада стала ближчою до народу. Але річ у тому, що решітки було встановлено коштом коштів Фонду сприяння оборони Запорізької області, тобто, за державні гроші. І хоча потім оперативно виступила Нацгвардія, заявивши, що то було їхнє майно і вони його забрали, залишаючи будівлю, ситуація вийшла, наче у популярному анекдоті – "ложечки то знайшли, але осад залишився".

Скоріше мінус, ніж плюс.

Геть з очей – із серця геть?

Ще одним дуже сумнівним вчинком пані Слепян стала ліквідація меморіалу загиблим українським військовим у будівлі ЗОДА – фотокартки українських вояків було замінено на світлини запорізьких краєвидів. Такий крок викликав неабияке обурення запоріжців – причому більше розізлилися навіть не патріотично спрямовані політики та активісти, а звичайні містяни.

Спосіб трохи забути про війну, що точиться буквально у сусідній області вже більш як п'ять років, пані Слепян обрала, прямо кажучи, дуже невдалий. Мінус.

Земля та воля

До речі, про корупціонерів – колишні радники теж вже колишніх голів Запорізької ОДА Григорія Самардака та Костянтина Бриля все ще на волі та відчувають себе найкращим чином. Мова йде про Івана Гашенка та Олександра Бондара. Ці двоє побудували низку корупційних схем, які за кілька років, зробили їх дуже небідними людьми. Попри розгром частини їхніх схем правоохоронцями, кримінальної відповідальності обидва вдало уникають, що можливо тільки за допомогою "волохатої лапи" у вищих ешелонах як мінімум обласної влади. Мінус.

"10%-ий розчин Бриля", або спілка дорожньої мафії та ОДА

Ще один скандал спровокував факт майже відкритого захисту з боку пані Слепян відомих запорізьких корупціонерів зі складу так званої "дорожньої мафії" – очільника "Облавтодору" Андрія Івка, Андрія Коцура (ДАК "Автодороги України") та низки інших. Зокрема, пані Слепян з порядку денного на сесії облради зняла питання щодо винесення незадоволення та недовіри Івку та Коцуру, попри те, що обидва документи вже були опубліковані на сайті обласної ради, пройшовши для цього всі необхідні узгодження з усіма службами ОДА та облради, а також юридичними управліннями.

Мінус.

Комунальна "рєзня" постановами

Нещодавно під гнівний рознос в.о. очільниці ЗОДА потрапили директори міських комунальних підприємств: "Запоріжремсервіс" Сергій Разщепкін та "Центральний парк культури і відпочинку" Дубовий Гай" Олег Комаренко, у роботі яких державні аудитори знайшли численні порушення.

Втім, попри вимогу Слепян негайно вжити заходів для виправлення помилок – досі з боку Разщепкіна та Комаренка за мовчазної згоди міського голови Володимира Буряка немає жодного просування у справі ліквідації зауважень Держаудиту та відшкодування завданих директорами збитків.

Але за це т.в.о голови ЗОДА можна записати в актив плюс – вона хоча б спробувала.

Будівельні історії: "відкати", фікції, все, як у людей

На Запоріжжі будують весело – з розмахом, вищезгаданими 10%-ми відкатами, фікціями, приписами, з поганих матеріалів та такої якості, що потім виходить дешевше усе підірвати та перебудувати, ніж долати наслідки такого "ремонту". А пані Слепян, за деякими даними, за "малий грошик" таких горе-будівників покриває. І не тільки покриває, але й створює для них режим максимальної дружності ЗОДА – облдержадміністрація видає їм тендерів на чималеньку суму у сотні мільйонів гривень.

Мінус.

Атака на запорізьку "оборонку": бий своїх, щоб чужі нажахалися

Епізод із демонтажем решіток у будівлі ЗОДА був лише моментом у війні, так пані Слепян розбиралась з Фондом сприяння обороні Запорізької області. На думку пані Слепян, саме цей Фонд є розсадником корупції та зловживань на Запоріжжі, тому "Карфагєн должен бить разрушєн". Це трохи дивно, тому що ми знаємо, де насправді в області крадуть так, що аж за вухами лящить.

Є ймовірність того, що Фонд використовували для мутних оборудок. Хоча колегіально створений ОБФ вже перевіряли пару років тому – і тоді питань до Фонду у правоохоронців за результатами перевірки не виникло. Наразі залишається зачекати результатів перевірки Фонду спіробітниками ДБР, за якими вже буде зрозуміло, чи дійсно запорізькі посадовці крали в армії під час бойових дій.

Сам себе не похвалиш – ніхто не похвалить

Нещодавно Запоріжжя було обурене кричущим фактом кумівства, якому, нагадаємо, оголосив війну особисто президент Володимир Зеленський. Т.в.о. голови ЗОДА запримітили на тому, що вона подала до Банкової документи на нагородження орденом свого батька. Зауважимо – головного інженера та завгоспа Запорізької філармонії, який до того ж замішаний у кількох доволі мутних оборудках.

Зазначимо ще раз – завгоспа. У той час, як в області вистачає справжніх героїв, які дійсно заслуговують на державну нагороду. Мінус.

Підсумки

На жаль, серед діяльності пані Слепян значно більше мінусів, аніж плюсів. Мусимо вказати, що її тріумф на цій посаді поки не відбувся, а очікування залишилися лише очікуваннями. Чекаємо на нового очільника Запорізької області. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі