Запорізький суд відпустив поплічників Анісімова на волю

Запорізький суд відпустив поплічників Анісімова на волю

Одну виправдали, іншого позбавили покарання згідно "закону Савченко".

У Запоріжжі Комунарський районний суд відпустив на волю прибічників одіозного бізнесмена Євгена Анісімова, відомого у кримінальних колах під прізвиськом "Анісім". Про це повідомляє "Новий день" із посиланням на власні джерела.

На волі опинилися колишня депутатка Запорізької міської ради від Партії Регіонів Олена Бондаренко та голова охорони Анісімова, Андрій Гречковський. Олені Бондаренко інкримінували вимагання грошей; колишня депутатка раныше курирувала сферу ЖКГ у місті та була одним з основних провідників реформи цієї сфери; але суд відмовився прийняти до уваги докази скоєння екс-депутаткою злочинів та виправдав її. Гречковському інкримінували вбивство, за яке присудили йому 13 років позбавлення волі, але за "законом Савченко" відразу ж відпустили, оскільки він сидить у СІЗО з 2013 року, а до цього у 2006 році відсидів за цим обвинуваченням ще рік.

Окрім того, припускає джерело видання, вирок суду буде враховуватися під час розгляду власне справи Анісімова, та може стати причиною для його виправдання, після чого колишній "смотрящий" повернеться до Запоріжжя.

Справа Анісімова, якого називають "смотрящим" за Запоріжжям часів Януковича, вважається в Україні однією з найгучніших постмайданних справ.  Раніше, з 2010 по 2013 рік, Євген Анісімов, за повідомленнями ЗМІ, мав практично необмежений вплив на економічні та політичні процеси у Запорізькій області, а також криміналітет та правоохоронні органи регіону. Йому приписують контроль над тодішнім головою Запорізької ОДА Олександром Пеклушенко, мером Запоріжжя Олександром Сіном, головою обласного управління МВС Володимиром Сербою, а також значною частиною депутатів місцевих рад.

У серпні 2013 року кортеж екс-"смотрящєго" обстріляли з автоматів невідомі, проте ані сам Анісімов, ані його охоронці не постраждали.

Восени 2013 року Євген Анісімов був затриманий в аеропорту "Бориспіль" за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 189 КК України ("Вимагання"). Через два дні після затримання його відпустили. За наявною інформацією, Євген Анісімов покинув територію України та з 2014 року перебуває у міжнародному розшуку. Наразі його місцезнаходження невідоме.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі