Заступник голови Запорізької ОДА очолив виборчий штаб однієї з партій

Заступник голови Запорізької ОДА очолив виборчий штаб однієї з партій

Закон забороняє держслужбовцям мати політичні вподобання та впливати на хід виборів

Заступник голови Запорізької облдержадміністрації Олександр Бабанін очолив на період дострокових виборів до парламенту один із місцевих штабів партії «Опозиційна платформа – За життя».

Про це виданню повідомили наші читачі і конфіденційно підтвердили власні джерела.

За наявними даними, зазначений штаб організовує і контролює хід виборів на округах №78 (центр – м. Бердянськ), де до парламенту від «Оппоплатформи – За життя» балотується чинний нардеп Олександр Пономарьов, ВО № 81 (центр – м. Токмак), де від політсили йде нардеп Сергій Валентиров, а також на окрузі №82 (центр – м. Пологи), де від партії балотується підприємець Володимир Люцканов.

За даними ЗМІ, Сергій Валентиров та Володимир Люцканов тісно пов’язані із Олександром Пономарьовим. Йому ж своїм призначенням на посаду заступника голови ОДА зобов'язаний Олександр Бабанін, який донедавна працював інженером з охорони навколишнього середовища на Бердянському заводі залізобетонних виробів, який контролює нардеп.

Але зараз не про штабну конфігурацію у нардепа Пономарьова, а про те, що за законом, державні службовці повинні бути політично неупередженими, тим більше, вони не можуть очолювати будь-які виборчі партійні штаби.

Згідно зі статтею 10 Закону України «Про державну службу», державний службовець «не має права демонструвати свої політичні погляди та вчиняти інші дії або бездіяльність, що у будь-який спосіб можуть засвідчити його особливе ставлення до політичних партій і негативно вплинути на імідж державного органу та довіру до влади або становити загрозу для конституційного ладу, територіальної цілісності і національної безпеки, для здоров’я та прав і свобод інших людей».

Також п. 3 ст. 10 зазначеного закону містить наступне положення: «Державний службовець не має права залучати, використовуючи своє службове становище, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників бюджетної сфери, інших осіб до участі у передвиборній агітації, акціях та заходах, що організовуються політичними партіями; у будь-який інший спосіб використовувати своє службове становище в політичних цілях».

За інформацією наших джерел, на період виборчої кампанії Олександр Бабанін оформив офіційну відпустку. Але ж йому досі підпорядковуються департаменти і управління ОДА, а також їхні підрозділи і співробітники. А отже, йдеться про ймовірну можливість використання адміністративного ресурсу та спроби впливу на результати виборів на користь конкретної партії і кандидатів від неї з боку держслужбовця.

У цьому контексті виникає ще одне питання. До завершення виборчої кампанії залишилися лічені дні. Вже за тиждень будуть відомі імена новообраних народних депутатів. Не секрет, що за часів губернаторства Костянтина Бриля призначення на посади у Запорізьку ОДА відбувалися за так званими квотами  - чим впливовіший на території нардеп, тим більше можливостей «пристроїти» свою людину на високу посаду.

Цікаво, за президента Зеленського при призначенні голови ОДА, його заступників та керівників підрозділів, ключових підприємств і установ таке «квотування» буде збережене?   

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі