Заступник губернатора задекларував акції підприємств, численні паї, будинки та 3 мільйони готівкою

Заступник губернатора задекларував акції підприємств, численні паї, будинки та 3 мільйони готівкою

"Факти Запоріжжя" завершують опрацьовувати щорічні декларації запорізьких чиновників і депутатів, адже майже всі їх ми вже розібрали. Та на десерт ми залишили найцікавіших та найгучніших місцевих посадовців. 

Наразі у полі нашого зору опинився пан Віктор Вікторович Скобліков - заступник губернатора Запорізької області з питань капітального будівництва, житлово-комунального господарства і соціального захисту населення. Неодноразово фігурував у корупційних скандалах, пов'язаних із дорогами Запоріжжя та області.

До речі, саме цей заступник голови ОДА, у свій час, попри оголошення в області воєнного стану, залишив країну, що спричинило резонанс у ЗМІ.

Декларація пана Скоблікова просто вражає: чиновник при невисокій зарплатні зазначає безліч земельних паїв, машин, акцій ряду підприємств та мільйони грошових активів. А тепер детальніше про все по черзі. Отож, починаємо.

Зареєстрований посадовець не в Запоріжжі, а у Харківській області - у Малій Данилівці (Дергачівський район). А от проживає у Запоріжжі. Цікаво, у графі з питанням «Чи відноситесь ви до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, відповідно до статті 50 Закону України “Про запобігання корупції”, чия посада належить до тих, що пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків, згідно з переліком, затвердженим Національним агентством з питань запобігання корупції?" посадовець зазначає ТАК. Вказує в е-декларації дружину - Інну Володимирівну Скоблікову та тестя - Павла Михайловича Черняєва.

Земельні паї.

Має 4 земельні ділянки (вартість жодної чомусь не названа):

- У Луганську, у Кадіївці, на 1000 квадрати. Власник: Віктор Скобліков;

- Ще один пай у Кадіївці на 1290 м2. Власник також пан Віктор;

- У Харкові, у Малій Данилівці, де власне він і прописаний. Площа паю також нескромна - 1000 квадратних метрів. Володіє нею на 100% Скобліков;

- Дружина також має свій шмат землі, щоправда, трішечки скромніший, - 884 м2 у Кадіївці (Луганської області).Житло.

2 великих будинки і невеличка квартирка.

Мають Скоблікови власний будинок на 191 квадратний метр у Харкові, у Малій Данилівці, Дергачівського району. Житло належить чиновнику, було придбане у листопаді 2007 року за 439 390 грн.

Другий дім розташовується у Луганську, у Кадіївці. Загальна площа майна - 143 м2, яку сім'я отримала у власність у 1997 році усього за 11000 грн.

У Запоріжжі подружжя проживає у маленькій квартирці, площею 36 квадратних метрів. Та от майно Скобліковим не належить, вони його орендують з березня 2017 року в Олександра Івановича Бабіча.

Окрім цього, заступник губернатора Запорізької області будує ще один будинок на 116 квадрати у Малій Данилівці (Харків).

Машини.

Переходимо до автівок чиновника. У декларації пан Скобліков вказує 3 автомобілі.

- AUDI A4 2015 року випуску, яку чиновник придбав собі за 900 000 грн. напередодні Нового року у 2016 році;

- WOLKSWAGEN TIGUAN 2012 року випуску. Цю автівку собі придбала дружина посадовця за 345 000 у травні 2013 року;

- OPEL KADET KARAVAN 1987 року. Щоправда, останне авто не належить ані заму губернатора, ані його дружині. Власником машини є взагалі третя особа - громадянин Віктор Сергійович Фесенко, який надав Скобліковим право на користування своїм майном у листопаді 2010 року.Акції. Чиновник має в арсеналі й акцій ряду підприємств:

- ТОВ «НІІ КВОВ-УКРАЇНА». Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 36624687;

- ТОВ «АРТЕМІВСЬКВОДОКАНАЛ». Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 37071590;

- ТОВ «ПЕРВОМАЙСКВОДОКАНАЛ». Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 36626087;

- ТОВ «ХЕРСОНВОДОКАНАЛ». Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 36626066.

- ТОВ «МЕЛІТОПОЛЬВОДОКАНАЛ». Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 36626071.Власником усіх перерахованих акцій у компаніях є Віктор Скобліков. Дивно, посадовець житло у Запоріжжі купувати не поспішає, а от корпоративних прав на місцевих підприємствах собі набрав.

Наразі переходимо до доходів.

У 2018 році чиновник отримав пенсію, у розмірі 87 642 грн. це по 7 300 грн. в місяць. 13 777 грн. народний обранець отримав процентів, щоправда, від чого, не вказує.

В Запорізькій ОДА, на посаді заступника очільника ОДА у минулому році заробив 397 193 грн.

Дружина за 2018 рік, займаючись підприємницькою діяльністю, заробила 9949 грн. й отримала 12599 грн. процентів.

Гроші.

15818 USD та 35429 грн. у Скоблікова зберігаються на банківському рахунку у Приваті. Ще 15549 USD у цьому ж банку зберігає дружина обранця.

32000 ЕUR та 75000 USD подружжя тримають у готівці - це майже 3 000 000 грн.Ми вирішили порівняти декларації чиновника за минулі роки і на момент, коли у 2016-му народний обранець лише переходив з Харкова на роботу у Запоріжжя. Дружина тоді заробляла куди більше - 61 870 грн.

Загалом, нерухомість, акції і збереження однакові, чи може посадовець просто не все вказав у своїй декларації.  

Нагадаємо, життєвий і трудовий шлях заступника губернатора Віктора Скоблікова тісно пов'язаний з Луганською областю. Там він навіть встиг попрацювати мером Стаханова. Щоправда, для міста це обернулося комунальним колапсом. Втім, це не завадило Скоблікову продовжити працювати у сфері комунального господарства Харкова, Києва, а після - і Криму, а в результаті отримати й високий пост у Запоріжжі.

У Запорізьку ОДА він прийшов в березні 2017 року, хоча на момент призначення п'ять років перебував на пенсії за вислугою. В ЗМІ фігурує інформація, що призначення пана Віктора лобіював нардеп Володимир Бандуров, який знайшов вагомі аргументи, щоб Скобліков змінив розмірене життя простого пенсіонера на нервову й напружену роботу заступника керівника Запорізької області. 

Готівка, автівки, будинки: е-декларація одного з найбагатших депутатів Запорізької облради

Ювелірні вироби, шуби та водний транспорт: депутат Запорізької облради задекларував своє майно

Декларація Сергія Кальцева: позичив майже 4 мільйони доларів та пів мільйона євро

Десятки паїв, будинки, люксові автівки і тисячі доларів готівкою: е-декларація запорізького депутата-мільйонера

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі