Затягування сесії Запорізької обласної ради: в пріоритеті дороги, а не медицина?

Затягування сесії Запорізької обласної ради: в пріоритеті дороги, а не медицина?

Сьогодні питання фінансування медичної галузі стоїть як ніколи гостро, але підхід до вирішення проблеми чиновники обласної та міської влади демонструють різний.

Наприклад, мер Запоріжжя Володимир Буряк в середині березня цього року заявив, що з бюджету міста виділять 100 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом. З цих грошей пообіцяли придбати апарати ШВЛ та монітори до них, засоби захисту для медперсоналу, засоби дезінфекції для лікарень і т.д. Крім цього 50 мільйонів гривень пообіцяли відкласти в резерв, на випадок якщо необхідно буде купувати медикаменти і виникнуть якісь додаткові потреби у медиків.

На обласному рівні з незрозумілих причин засідання сесії, на якій підтримали виділення додаткового дофінансування медичної галузі, яке дозволить запорізьким лікарням і лікарям проводити необхідні заходи в умовах пандемії корона вірусної інфекції COVID – 19 провели тільки 3 квітня.

З початку березня депутати Запорізької облради вимагали від керівництва Запорізької ОДА негайно перерозподілити кошти обласного бюджету на користь медичних закладів та боротьбу з коронавірусом у регіоні. Деякі депутати навіть погрожували оголосити недовіру голові Запорізької ОДА Віталію Туринку та відправити його у відставку.

Зазначимо, що під час голосування депутати намагались збільшити розмір виділеної на медичну галузь допомоги, чиновники Запорізької ОДА у свою чергу боролись за кожну гривню, намагаючись залишити за собою право розпоряджатись бюджетними коштами. За інформацією, яка розміщена на сайті Запорізької ОДА на користь медицини 151 млн грн обласного бюджету.

Одну з ймовірних причин затягування рішення щодо секвестру обласного бюджету ми знайшли за допомогою сервісу Єдиний веб-портал використання публічних коштів, за допомогою якого з’ясували, що тільки у період 30 березня - 1 квітня із розрахункових рахунків структурних підрозділів Запорізької ОДА на розрахункові рахунки приватних компаній було перераховано 4,4 мільйона гривень.

Так, 30 березня Департаментом капітального будівництва Запорізької ОДА на рахунки ТОВ "Грифон Груп" було переведено 3,2 млн грн, оплату здійснено за виконання робіт з будівництва медичних амбулаторій на території Запорізького, Мелітопольського, Приазовського та Приморського районів, роботи ведуться з осені 2018 року і повинні були завершені до 31 грудня 2019 року.

На даний час правоохоронцями Запорізької, Київської, Львівської та Черкаської областей здійснюється досудове розслідування щодо фактів привласнення посадовими особами ТОВ "Грифон Груп" бюджетних коштів, виділених на будівництво медичних амбулаторій групової та монопрактики.

Зазначимо, що Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, здійснює досудове розслідування за фактом протиправної діяльності чиновників Департаменту капітального будівництва Запорізької обласної державної адміністрації, які спільно зі службовими особами  ТОВ «Грифон Груп» упродовж 2017-2019 років організували схему розкрадання бюджетних коштів, отримання та розподілу неправомірної вигоди у вигляді «відкатів» під час проведення публічних закупівель з виконання проектних та будівельних робіт, замовником яких виступає вказаний Департамент. Діяльність з розкрадання бюджетних коштів здійснюється при прикритті службових осіб правоохоронних органів Запорізької області, у тому числі ГУНП та ДФС Запорізької області.

Також, у період з 30 березня по 1 квітня Державним підприємством «Місцеві дороги Запорізької області» на розрахункові рахунки ТОВ «Доррем технології», ТОВ «Токмацький райавтодор» та ПП «Промтехсервiс» було перераховано 1,2 мільйона гривень. За нашою інформацією родичі керівництва ДП МДЗО працюють у ТОВ «Доррем технології»", що дає можливість одержувати перемогу під час аукціонів, та отримувати багатомільйонні підряди, про порушення чинного законодавства підрядника ми вже розповідали.

Так, у випадку проведення сесії облради на тиждень раніше бюджетні кошти у сумі 4,4 мільйона гривень можна було скерувати на придбання апаратів ШВЛ, засобів захисту для медперсоналу та засобів дезінфекції для лікарень.

Враховуючи, що кількість випадків коронавірусної хвороби COVID-19 щоденно зростає, у Запорізькій області вже зафіксований 45 випадків, рішення чиновників перерахувати бюджетні кошти приватним компаніям за утримання доріг та будівництво об’єктів не є протизаконним.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі