Зеленський підписав указ щодо поліпшення доступу українців до електронних послуг

Зеленський підписав указ щодо поліпшення доступу українців до електронних послуг

Документ передбачає проведення першочергового проведення аудиту усіх державних реєстрів

Президент України Володимир Зеленський завізував своїм підписом указ щодо поліпшення доступу українців до електронних послуг, що спрямований на упорядкування та забезпечення прозорості роботи державних реєстрів, розвиток сучасних засобів електронної ідентифікації та запровадження пріоритетних для українців і бізнесу електронних державних послуг. З повним текстом Указу №558/2019 можна ознайомитися на сайті Офісу президента.

Документ передбачає проведення першочергового проведення аудиту усіх державних реєстрів. Наразі в Україні їх нараховується понад 350, вказує радник президента Михайло Федоров, більша частина з цих реєстрів працює непрозоро та неефективно. У свою чергу, така незадовільна робота реєстрів сприяє корупції, рейдерству, використанню незаконних схем під час надання державних послуг у будівельний та земельній сферах, тощо. Проведення ретельного аудиту реєстрів, їхнє упорядкування та запровадження єдиного ідентифікатора громадян дасть змогу не змушувати громадян постійно надавати одні й ті самі папірці та довідки від різних державних установ, окрім того, дозволить спростити процес надання держпослуг.

Також указом президента запроваджується єдиний державний веб-портал електронних послуг. Завдяки веб-порталу, громадяни зможуть за допомогою електронного кабінету отримувати доступ до інформації щодо себе в державних реєстрах та пріоритетні електронні державні послуги, зокрема, низку електронних послуг, пов'язаних із народженням дитини, реєстрацією її місця проживання, реєстрацією фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України, перевіркою наявності у водія документів тощо.

 "Наразі ми проводимо дослідження щодо корупції у сфері адміністративних послуг. Вже точно можна сказати, що це мільярди гривень на рік з кишень українців. Тож ми сформували перелік близько 200 найбільш важливих послуг для громадян і бізнесу, щоб першочергово запровадити їхнє надання в режимі онлайн. Кожен українець зможе бачити наш план та перебіг реалізації цих завдань на спеціальному веб-сайті", – повідомив Федоров.

Окрім вищезазначеного, указ Зеленського є першим кроком на шляху до впровадження системи електронних виборів та електронного перепису населення України. Він дозволить прискорити наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, який наразі містить дані лише близько 14 млн громадян, та запровадження інноваційних засобів електронної ідентифікації.

 "Відсутність у громадян засобів eID є ключовим бар'єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки в цілому. Вже восени цього року ми плануємо розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток одразу з електронним підписом, але пріоритет робимо на запровадженні та масштабуванні таких інноваційних підходів, як MobileID та SmartID, а також інших альтернативних засобів. Щоб кожен українець зміг якомога швидше відчути переваги цифрових перетворень у країні", – зазначив Федоров.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі