Зеленський попросив українців повідомляти про хабарі та "відкати" (відео)

Зеленський попросив українців повідомляти про хабарі та 'відкати' (відео)

Якщо пропонують дати хабаря або натякають на "відкат" – громадянину відразу слід звернутися до НАБУ

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 23 серпня, записав відеозвернення до громадян України, у якому закликав їх повідомляти про випадки хабарництва та вимагання "відкатів" до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

У відеозверненні, яке розміщено на офіційному Instagram-акаунті президента, Зеленський вказав, що зміни країни на краще починаються з кожного, а не тільки з верхівки.

"Ми ніколи не подолаємо корупцію, якщо ви будете заплющувати на неї очі. Вимагають хабар? Пропонують "відкат"? Будь ласка, не мовчіть! Звертайтеся на гарячу лінію НАБУ – 0 800 503 200. Кожен із вас може почати змінювати країну вже сьогодні", – заявив він.

Нагадаємо, "хрестовий похід" проти корупції став однією з основних тем передвиборчої кампанії Володимира Зеленського. Наразі вже зроблено деякі кроки – так, з 5 вересня в Україні почав свою роботу Вищий антикорупційний суд України (ВАКС). 14 вересня, народні депутати проголосували за президентський законопроєкт, який передбачає винагороду викривачам корупційних злочинів в розмірі десяти відсотків від суми "корупційної оборудки" або завданих державі збитків.

Також Верховна Рада відновила відповідальність за незаконне збагачення, але зробила це трохи незрозуміло. Детальніше читайте у матеріалі "Рада відновила відповідальність за незаконне збагачення у першому читанні: чи справді спрацює?".

Коментарі