Зеленський розказав, як збирається досягти миру на Донбасі

Зеленський розказав, як збирається досягти миру на Донбасі

Припинення вогню, примирення та безпечна реінтеграція – основні етапи та кроки

Міжнародний досвід свідчить, що на шляху до успішного закінчення війни та панування миру необхідно пройти три невід’ємних та послідовних етапи, які доведеться пройти Українській державі, суспільству та кожному громадянину.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на відкритті «Форуму єдності» у Маріуполі.

Перший етап – завершення гарячої стадії конфлікту та припинення вогню.

«Ми впевнені, що обов’язково досягнемо цього найближчим часом. Ми цього дуже хочемо. Це – дуже потрібний, важливий, але насправді – тільки перший крок», – наголосив він.

Другим невід’ємним етапом, за словами Зеленського, є примирення людей та пошук консенсусу.

«Все це – дуже складний і дуже чутливий, нейрохірургічний процес. Це ніби тримати сірники біля відкритої каністри з бензином. Один необачний рух, одна неправильна заява можуть все перекреслити та відновити гарячу стадію конфлікту. Саме тому у цих питаннях надважливою є роль медіа та риторики, яку ці медіа застосовують», – зазначив В. Зеленський.

Третім невід’ємним етапом президент назвав реінтеграцію – безпечну та реальну, а не на папері.

«Є багато світових прикладів, коли гостру стадію конфлікту вдалося припинити, і навіть сталося часткове примирення. Та не відбулося головного: повернення територій. Вони залишились в іншому статусі та, на жаль, не повернулися до складу тієї чи іншої держави. Чи влаштовує такий варіант Україну? Я гадаю, що ні. Але питання – риторичне», – підкреслив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, у середу, 29 жовтня розпочалося розведення військ біля села Золоте на Луганщині, яке викликало значний суспільний резонанс.  

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі