Зняття недоторканності з депутатів: як голосували нардепи із Запоріжжя

Зняття недоторканності з депутатів: як голосували нардепи із Запоріжжя

Десять нардепів із Запоріжжя проголосували "за", двоє демонстративно не голосували

У ніч з 29 на 30 серпня український парламент проголосував за законопроект щодо зняття депутатської недоторканності у першому читанні. Остаточно його буде розглянуто та, скоріше за все, прийнято 3 вересня, під час другої сесії нової Верховної Ради IX скликання.

Серед тих, хто голосував за законопроект, були й народні депутати-запоріжани, обрані за списками та у мажоритарних округах Запорізької області. Усього проект Постанови про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України), як свідчать результати поіменного голосування на сайті Верховної Ради, підтримали 363 нардепи. "Списочники" із Запоріжжя Михайло Крячко та Артем Кунаєв, а також запорізькі мажоритарники Геннадій Касай, Павло Мельник, Роман Соха, Маріна Нікітіна, Євген Шевченко, Сергій Штепа та Юлія Яцик, які потрапили до Ради від політичної партії "Слуга народу", підтримали законопроект щодо зняття недоторканності.

Підтримав документ і позафракційний нардеп, колишній мер Мелітополя Сергій Мінько, який увійшой до складу депутатської групи "За майбутнє".

А от депутатська фракція "Опозиційної платформи – За життя" демонстративно відмовилася голосувати за законопроект, хоча й не вчинила йому опору. Відповідно, нардепи від ОПЗЖ Володимир Кальцев із Запоріжжя та Олександр Пономарьов з Бердянську участі у голосуванні не приймали.

Нагадаємо, 29-30 серпня прошло перше засідання Верховної Ради IX скликання. Під час роботи нардепи призначили президію Ради, обрали новий уряд, очільників СБУ та Генпрокуратури, проголосували за зняття недоторканності з нардепів у першому читанні, а також зареєстрували та відправили на розгляд відповідних комітетів щонайменше 170 законопроектів та постанов.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі