"Золоті гори" або Як держава завинила запоріжцю мільйони і ніяк їх не віддає

'Золоті гори' або Як держава завинила запоріжцю мільйони і ніяк їх не віддає

Запорізький волонтер та будівельник, Сергій Венедиктов, третій рік поспіль намагається домогтися від держави справедливості. Свого часу волонтер відгукнувся на заклик уряду допомогти збройним силам у період 2015-2016 років, та будував за власні кошти оборонні споруди для армії.

Але, коли він попросив державні органи виплатити його підприємству обіцяні гроші, чиновники почали його ігнорувати. 

С чого усе почалося?

Будівельне підприємство під керівництвом Сергія Венедиктова ТОВ "Комунтех" протягом 2015-2017 років виконувало роботи зі спорудження оборонних позицій для Збройних сил України в зоні проведення Антитерористичної операції (зараз – зона проведення Операції Об'єднаних сил) за замовленням місцевої влади, яка діяла за дорученням уряду. 

Після завершення будівництва першого об'єкту Запорізька ОДА, задоволена підсумками роботи "Комунтеху", вирішила продовжити співробітництво з підприємством Венедиктова і він отримав держзамовлення на подальше спорудження ліній оборони. 

Оскільки субпідрядник зірвав свою частину робіт, "Комунтех" робив усе сам – як підрядні, так і субпідрядні роботи. Внаслідок чого до кінця 2015 року усі роботи на об'єкті завершені не були, будівництво продовжилося у 2016 році, однак через відсутність фінансування Венедиктов будував лінії оборони за власні, та залучені обігові, кошти підприємства. На кінець 2016 року сума заборгованості держави перед підприємцем склала 6,5 млн грн. Та ці гроші "Комунтеху" так і не повернули.

 

Один з прикладів – побудовані "Комунтехом" траншеї, за які підприємство не отримало й копійки

фото: Сергій Венедиктов / Facebook

Що було потім?

Протягом 2017 року фінансування будівництва оборонних об'єктів було відновлено, але борг за 2016 год держава гасити не стала – попри те, що гроші на це зарезервовані були. Тому у кінці 2017 року "Комунтех" вимушено звернувся до суду із вимогою примусового стягнення заборгованості з держави. 

Суд задовольнив позов, але через зволікання, наказ щодо стягнення коштів прибув тільки 26.12.2017 року – в останній день роботи Держказначейства. 

Венедиктов пробував змусити чиновників виконати рішення суду протягом ще двох місяців, однак спочатку посадовці "відговорювались" відсутністю грошей у бюджеті, а потім взагалі перевели заборгованість до державної програми КПКВК 3504040 "Заходи щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою". Таким чином, у найближчі п'ять років ймовірність погашення заборгованості за рішенням суду дорівнювала нулю.

Рішення суду, яке ніхто не виконав
фото: Сергій Венедиктов / Facebook

 

Що зараз?

Три роки без обігових коштів, які неможливо було відновити без погашення боргу державою, негативно вплинули на "Комунтех" – підприємство з досвідом будування масштабних польових фортифікацій ледь не збанкрутіло. 

Венедиктов вдався до різних способів, які б могли допомогти повернути гроші – писав численні листи та звернення до президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради, і навіть пікетував державні установи.

Тільки у липні поточного року справа якось "пішла" – після триденного пікету під Офісом президента Венедиктов отримав надію на вирішення проблеми. 

18 липня під час візиту президента Зеленського Венедиктов домігся призначення відповідальної особи за погашення заборгованості. Також трохи раніше в ЗОДА з Києва надіслали відповідне доручення – терміново погасити борг перед ТОВ "Комунтех".

Проте поки що невідомо, чи виконає уряд свої обіцянки, бо обіцяти – то не каміння катати, і не траншеї рити на екскаваторі під обстрілом "днр"-івських терористів. Сподіваємося, що справа вирішиться на користь Сергія Венедиктова у найближчий час. Інакше буде зовсім незрозуміло, чим нова влада з її обіцянками відрізняється під "папередніків".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі