14,5 млн грн. на ремонт запорізьких доріг отримала фірма без належної кваліфікації

14,5 млн грн. на ремонт запорізьких доріг отримала фірма без належної кваліфікації

Директор ТОВ «БК Будтрест» перебуває під слідством через тендерні махінації

В продовження циклу публікацій ми розкажемо про наступне приватне підприємство, яке рішеннями тендерного комітету ДП «Місцеві дороги  Запорізької області» було визнане переможцем відкритих торгів з надання послуг по ремонту та обслуговуванню доріг Запорізької області, та його власниками.

ТОВ «Будівельна компанія Будтрест» привернуло нашу увагу тим, що підприємство зареєстроване 17 серпня 2018 року, статутний капітал фірми становить 2 000 гривень. Єдиним власником і директором є Антон Грицаєнко.

Ми вже розповідали у публікаціях На Запоріжжі дві фірми у змові на тендерах за рік отримали 106,6 млн. грн та Запорізькі посадовці вдалися до маніпуляцій з «Прозорро», щоб тендер отримали «свої»? про махінації із ознаками кримінальних правопорушень, до яких у 2018 році вдавався Антон Грицаєнко, перебуваючи на посаді директора ТОВ «Сінго». Так, за даними майданчику «Прозоро», у 2018 році ТОВ «Сінго» визнано переможцем у 36 тендерах, загальна вартість робіт складає понад 106 млн. грн.

Діяльність ТОВ «Сінго» привернула увагу правоохоронців, і на даний час слідчі поліції проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42018081020000115 від 27.09.2018 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.4 ст.358 КК України за фактом використання працівниками ТОВ «Сінго» завідомо підробленого документа під час участі у тендерних закупівлях. Тож з 2019 року Антон Грицаєнко у своїй діяльності почав використовувати ТОВ «БК Будтрест» – нову фірму з «чистою» репутацією. Протягом 2019 року ТОВ «БК Будтрест» визнано переможцем 5 відкритих торгів, вартість послуг складає понад 14,5 млн. грн., до цього часу участь у тендерних закупівлях фірма не брала.

З метою уникнення залучення до виконання робіт і надання послуг некваліфікованих підрядників, Закон України «Про державні закупівлі» вимагає подання учасниками відкритих торгів документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям:

- наявність обладнання та матеріально-технічної бази;

- наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;

- наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

До яких правопорушень вдався директорТОВ «БК Будтрест» Антон Грицаєнко, щоб перемогти у відкритих торгах, і чого «не побачили» члени тендерного комітету ДП «Місцеві дорогиЗапорізької області», з’ясовували наші кореспонденти.

З метою підтвердження наявності матеріально-технічної бази, представниками ТОВ «БК Будтрест» надано копію договору оренди промислового майданчика № 24-01 від 24.01.2019, розташованого за адресою: м. Запоріжжя, вул. Теплобудівна, буд. 15, який укладено між директором ТОВ «БК Будтрест» Грицаєнко А.О. та директором ТОВ «Будінсвест плюс»  Христич О.А.

Але у матеріалах кримінального провадження № 42018081020000115 від 27.09.2018 року зберігається витяг, що, згідно з даними з реєстру речових прав, земельна ділянка за адресою: м. Запоріжжя, вул. Теплобудівна, буд. 15 обліковується за Запорізькою міською радою та передана в оренду ПАО «Дніпроспецсталь». Нерухоме майно, що розташовано за зазначеною адресою належить на праві власності ПАТ «Дніпроспецсталь». Враховуючи вищевикладене, майнових прав на об’єкти нерухомості, розташовані за адресою: м. Запоріжжя, вул. Теплобудівна, буд. 15 ТОВ «Будінвест Плюс» не має, що виключає можливість укладення зазначеного договору.

З метою підтвердження наявності працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід до матеріалів тендерної документації, надана довідка про наявність дев’яти працівників ТОВ «БК Будтрест», з зазначенням освіти, кваліфікації та стажу роботи.

Але, за інформацією редакції, на ТОВ «БК Будтрест» офіційного працевлаштований та отримує заробітну плату тільки Грицаєнко А.О.

З метою підтвердження досвіду виконання аналогічного договору ТОВ «БК Будтрест» надало копію договору №18/10 від 18.10.2018  з ТОВ БК Фортуна-М, на проведення поточного ремонту асфальтобетонного покриття на території складу №14 за адресою: м. Дніпро, вул. Гаванська,4, акт виконаних робіт від 28.10.2018, відгук від 31.10.2018 року.

Всі документи підписані від імені директора Ярового Валерія Анатолійовича. Але за даними Opendatabot.ua, до 30.10.2018 року чинним директором і засновником підприємства був Єременко Сергій Валерійович. Яровий В.А. посів цю посаду після дати підписання документів, що викликає певні сумніви щодо легальності укладення зазначеного договору. Також, за інформацією редакції, протягом 2018-2019 років ніяких фінансових взаємин не відбувалося, відповідно, розрахунки між ТОВ «БК Будтрест» та ТОВ «БК Фортуна-М» не здійснювалися.

Зазначимо, що ТОВ «БК Фортуна-М» як підприємство з ознаками фіктивності проходить по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018040000000841, відомості про яке до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 26.06.2018 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України.

У підсумку маємо, що тендерний комітет ДП «Місцеві дороги Запорізької області» визнає переможцем, а директор держпідприємства Геннадій Тімченко  укладає багатомільйонні договори з підприємством, яке не відповідає жодному з передбачених законом кваліфікаційним критеріям. До того ж, у відношенні директора зазначеної приватної фірми слідчими проводиться досудове розслідування за фактами підроблення документів під час участі у тендерних закупівлях по наданню послуг з ремонту доріг Запорізької області.

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів» в порядку ст. 214 КК України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі