Дороги на Запоріжжі за 23,5 млн грн відремонтують родичі посадовців профільного держпідприємства (Документи)

Дороги на Запоріжжі за 23,5 млн грн відремонтують родичі посадовців профільного держпідприємства (Документи)

Прозорі тендери і чесна конкуренція? Ні, не чули

Ми продовжуємо цикл журналістських розслідувань щодо визначення переможців відкритих торгів, проведених ДП «Місцеві дороги Запорізької області» з надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області. Як вже повідомлялося, директором держпідприємства є Геннадій Тімченко, призначений на посаду за сприяння екс-голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля.

Ще одним із учасників відкритих торгів, якому тендерний комітет ДП «Місцеві дороги Запорізької області» надає безумовну перевагу, є ТОВ «Доррем технології», директором якого працює Олександр Тронь.

Протягом поточного року зазначене підприємство дев’ять разів було визнане переможцем відкритих торгів з надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області (ліквідація вибоїн покриття пневмоструменевим методом) на території Гуляйпільського, Запорізького, Кам’янсько-Дніпровського, Новомиколаївського, Оріхівського, Пологівського та Якимівського районів. Поточна сума укладених договорів складає понад 23,5 млн. грн. Протягом квітня-червня цього року на розрахунковий рахунок ТОВ «Доррем технології» були перераховані бюджетні кошти у сумі понад 5,7 млн. грн.

Під час моніторингу тендерної документації, наданої ТОВ «Доррем технології», ми з’ясували, що підприємство зареєстроване за адресою: м. Запоріжжя, с. Креміно, будинок 8-А. Відповідно до договору оренди від 20.04.2018 року, це нежитлового приміщення (контора-диспетчерська інв. № 10099), загальною площею всього 4 м2.

Офіс компанії, яка неодноразово визнана переможцем відкритих торгів і з якою укладені багатомільйонні угоди, знаходиться у приміщенні диспетчерської, загальною площею 4 м2. Це приміщення належить ТОВ «Дорожньо-будівельне управління № 57», а його директором є Тімченко Дмитро Анатолійович – рідний брат директора ДП «Місцеві дороги Запорізької області» Тімченка Геннадія Анатолійовича.

Ще одним цікавим фактом є то, що, згідно із нотаріально завіреною копією договору найму (оренди) транспортного засобу від 22.07.2018 року, документ від імені ТОВ «Доррем технології» підписала бухгалтер Товариства Юлія Цинка.

У ході розслідування з’ясувалося, що у ДП «Місцеві дороги Запорізької області» на посаді заступника директора з будівництва та ремонтів - начальника відділу технічного нагляду працює її чоловік Цинка Віктор Олександрович (декларація за 2018 рік).

Віктор Цинка є членом тендерного комітету ДП «Місцеві дороги Запорізької області», на засіданнях якого виступав з пропозицією визнати ТОВ «Доррем технології» переможцем та укласти з ним договір:

Згідно із копіями протоколів засідань тендерного комітету, під час визнання ТОВ «Доррем технології», на якому бухгалтера працює його дружина, переможцем відкритих торгів Віктор Цинка завжди голосував «ЗА».

Наведені факти свідчать про те, що в діях Віктора Цинки вбачаються ознаки правопорушення з ознаками корупції, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1,2, ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). Тож, звертаємося до керівництва Управління захисту економіки в Запорізькій області з  вимогою дати правову оцінку викладеній інформації, та у в разі підтвердження факту вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, притягнути винних до відповідальності.

Також звертаємося до управління Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області з вимогою про проведення позапланової перевірки діяльності ДП «Місцеві дороги Запорізької області» щодо наявності ознак порушення законодавства у сфері публічних закупівель за участю ТОВ «Доррем технології».

Крім того, просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинене правопорушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів (тендерів), проведених у січні-червні 2019 року ДП «Місцеві дороги Запорізької області», переможцем яких визнано ТОВ «Доррем технології».

Далі буде.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі