Грошова реформа: що запоріжцям робити із монетами та як тепер розрахуватись у магазині

Грошова реформа: що запоріжцям робити із монетами та як тепер розрахуватись у магазині

До 2022 року монети можна обміняти у банках, які мають на це повноваження.

Вже завтра, 1 жовтня, Національний банк України офіційно виведе з обігу монети номіналом в 1, 2, та 5 копійок; втім, перші дві вже давно не користуються популярністю, а от "п'ятаків" на руках у населення чимало. Також з обігу поступово почнуть виводити монету у 25 копійок – її продовжать приймати, але карбувати на Монетному дворі припинять.

Про те, як тепер розрахуватися у магазинах та що робити із дрібними копійчинами, розповідають "Факти Запоріжжя".

Зміняй або колекціонуй

Як запевнює Національний банк, у тих, в кого на руках велика кількість монет в 1, 2, та 5 копійок, є можливість обміняти ці копійчини на інши монети, або на банкноти; зокрема, до 30 вересня 2020 року це можна буде зробити в Національному банку та в усіх банках країни. З 30 вересня 2020 року по 30 вересня 2022 року зміняти дрібноту можна буде тільки у Національному банку або в уповноваженних банках – "Ощадбанку", "Приватбанку", "Раффайзенбанк Аваль".

З 1 жовтня 2022 року такі монети можна буде хіба що колекціонувати.

Тільки з готівкою

Для того, щоб українці могли і далі нормально розраховуватися під час купівлі товарів та послуг, НБУ запровадив нові правила заокруглення сум при розрахунках.

Сума в чеку, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок. Сума, яка закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється у бік збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок. При цьому важлива деталь – такі правила діють тільки для готівкових розрахунків. Для безготівкових нічого не змінюється.

Нагадаємо, що у жовтні цього року НБУ повинен презентувати та ввести до обігу купюру у 1000 гривень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі