Корупція і фальсифікації: Як на Запоріжжі приватні фірми виграють тендери на ремонт доріг

Корупція і фальсифікації: Як на Запоріжжі приватні фірми виграють тендери на ремонт доріг

ТОВ «Укравтобуд» підробило документи, щоб отримати замовлення від ДП «Місцеві дороги Запорізької області» на 4 млн грн.

Продовжуємо знайомити читачів з результатами журналістського розслідування, присвяченого  ремонту автошляхів Запорізької області. У попередніх публікаціях розповідалося, хто і в який спосіб проводить тендерні закупівлі з надання послуг з ремонту та обслуговування доріг, визначає вартість послуг та обирає переможців торгів.

У цій та наступних публікаціях мова піде про приватні підприємства, які визнаються переможцями відкритих торгів, організатором яких виступає ДП «Місцеві дороги Запорізької області», очолюване Геннадієм Тімченком.

Рішенням тендерного комітету ДП «Місцеві дороги Запорізької області» від 14 березня 2019 року переможцем відкритих торгів UA-2019-02-15-000495-b з надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області та штучних споруд на них (аварійні послуги, Вільнянський район) вартістю 3 966 567,95 грн. визнано ТОВ «Укравтобуд».

З метою підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, відповідно до вимог підпункту 1 пункту 3 додатку 1 тендерної документації, учасник повинен надати документальне підтвердження досвіду виконання аналогічного договору, а саме копії договору, позитивного відгуку та довідок форми № КБ-2в, № КБ-3, по якому надавалися послуги з експлуатаційного утримання або поточного ремонту автомобільних доріг у період з 2014 року по 2019 рік.

Для підтвердження досвіду ТОВ «Укравтобуд» надано копію договору від 25.09.2018 року №75/а на надання послуг з поточного ремонту асфальтобетонного покриття автомобільних доріг на території смт Дніпровське, укладеного між ПП «Будшляхсервіс» та ТОВ «Укравтобуд».

Ми встановили, що на дату підписання, а саме 25 вересня 2018 року Вячеслав Гончаренко одночасно був директором та співвласником ТОВ «Укравтобуд», та також директором та власником ПП «Будшляхсервіс».

Андрій Фандій, який в якості в.о. директора ПП «Будшляхсервіс» підписав зазначений договір, згідно з довідкою № 10/9 від 01.03.2019 року, працює на посаді головного інженера ТОВ «Укравтобуд».

Також у акті № 1-126 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2018 року, поданому у складі тендерної документації, зазначено, що роботи проводились за договором №75/а від 25.09.2019 року, а не 2018-го. Ця помилка свідчить про те, що фактично роботи ТОВ «Укравтобуд» не проводились. З чого випливає, що документи були підроблені посадовими особами ТОВ «Укравтобуд» та ПП «Будшляхсервіс» (ймовірно, Вячеславом Гончаренком) з метою підтвердження наявності досвіду виконання робіт з ремонту автошляхів, якого підприємство, засноване лише 7 червня 2018 року мати не може. За інформацією майданчику «Prozorro», ТОВ «Укравтобуд» у 2018 році участі у тендерних закупівлях не брало.

За інформацією, отриманою з власних джерел, протягом 2018 року жодних взаємовідносин між ТОВ «Укравтобуд» та ПП «Будшляхсервіс» не відбувалось.

Згідно з чинним законодавством, всі вулиці і дороги міст, інших населених пунктів, які пролягають в адміністративних межах населеного пункту, знаходяться на балансі органів місцевого самоврядування. Тому договір, укладений між двома приватними підприємствами, а саме ТОВ «Укравтобуд» та ПП «Будшляхсервіс» не може бути законним, оскільки ремонт доріг може замовити тільки їх власник, у нашому випадку це Дніпровська селищна рада. Законодавством України напряму заборонено використовувати небюджетні грошові кошти для придбання, утримання або ремонту державного майна.

Голова та члени тендерного комітету ДП «Місцеві дороги Запорізької області» зобов’язані знати та суворо дотримуватись у своїй діяльності норм чинного законодавства, які регламентують ремонт і обслуговування автомобільних доріг, зокрема Закону України «Про автомобільні дороги».

Окрім дій, які можуть свідчити про вчинення посадовими особами ТОВ «Укравтобуд» кримінального правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів», члени тендерного комітету також порушили вимоги Закону України «Про публічні закупівлі».

Так, відповідно до вимог підпункту 1 пункту 1 додатку 1 «Документи, які вимагаються для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям» з метою підтвердження наявності обладнання та матеріально - технічної бази по орендованій та залученій техніці, учасники повинні надати листи-підтвердження від Власника обладнання, орендодавця або надавача послуг (машин та механізмів) щодо незаперечення використання його обладнання (машин та механізмів) для надання послуг учасником за предметом закупівлі протягом  усього терміну надання послуг.

ТОВ «Укравтобуд» у тендерній документації надало лист-підтвердження про згоду на використання обладнання від імені ТОВ «Інтеріяпром», який є орендарем, а не власником транспортних засобів. Згідно з наданими копіями свідоцтв про реєстрацію, всі транспортні засоби належать ПП «Сегмент», лист-підтвердження про згоду на використання обладнання від імені якої в тендерної документації відсутній.

Відповідно, тендерна пропозиція ТОВ «Укравтобуд»  повинна була бути відхилена на підставі п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» (тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації).

Підроблені документи (копії договору № 75/а, позитивного відгуку та довідок форми № КБ-2в, № КБ-3 на надання послуг з поточного ремонту асфальтобетонного покриття автомобільних доріг на території смт Дніпровське) протягом 2019 року вже чотири рази використовувалися посадовими особами ТОВ «Укравтобуд» для визнання переможцем у відкритих торгах, з метою підтвердження наявності досвіду з виконання послуг з експлуатаційного утримання або поточного ремонту автомобільних доріг:

- поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Яцковського на території м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської області UA-2019-03-28-002152-b, вартість 700 000 грн.;

- поточний ремонт дорожнього покриття вулиці Титова на території м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської області UA-2019-03-28-001579-a, вартість 760 000 грн.;

- поточний ремонт дорожнього покриття проспекту Шевченка (від вул. Яблуневої до мосту) на території м. Верхньодніпровськ Дніпропетровської області UA-2019-03-28-000686-c, вартість 410 000 грн.;

- послуги з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення Запорізької області та штучних споруд на них (аварійні послуги, Вільнянський район) UA-2019-02-15-000495-b, вартість 4 010 616 грн.

Просимо правоохоронні органи розглянути дану публікацію як повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 358 Кримінального кодексу України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів» в порядку ст. 214 КК України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі