На новий термінал Запорізького аеропорту вже витратили понад 390 млн грн: звідки гроші?

На новий термінал Запорізького аеропорту вже витратили понад 390 млн грн: звідки гроші?

З системи електронних закупівель «Прозоро» відомо, що 15 листопада 2017 року був підписаний договір про надання послуг на будівництво пасажирського терміналу Запорізького аеропорту між замовником – КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» та підрядником (перем

В аеропорту Запоріжжя наближається до завершення будівництво нового пасажирського терміналу, яке розпочалося у грудні 2017 року.

Термінал має площу в 12 тис. м2. А його відкриття заплановане на четвертий квартал 2019 року.

За повідомленнями місцевих посадовців, на сьогодні загальнобудівельні роботи на новому терміналі виконані на 90%, інженерні – на 30%. Повністю зведено каркас терміналу і завершені роботи з настилу покрівлі, монтажу світлопрозорих скляних панелей. Почалися роботи з внутрішнього оздоблення терміналу, а також благоустрою навколишньої території.

Після введення в експлуатацію нового пасажирського термінала у міжнародному аеропорті «Запоріжжя», тут зможуть обслуговуватись до 400 пасажирів за годину. У тому числі: міжнародного сектору - 250 пасажирів за годину та ще 150 пасажирів внутрішнього сектору.

За даними виконкому Запорізької міської ради, станом на середину червня,  за 2018-2019 роки КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» на будівництво нового пасажирського терміналу витратило 390 млн 133,2 тис. гривень. У 2018 році з бюджету Запоріжжя витрачено 236 млн 910 тис. грн., ще 2 млн 620 тис. грн.. – власних коштів КП. У 2019 році вже витрачено 13 млн 916,7 тис. гривень бюджетних коштів, 135 млн. 496,8 тис. – кредитних грошей та 1 млн 188,7 тис. гривень власних коштів підприємства. 

Крім того, КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» у грудні 2018 року взяв кредит в «Укргазбанку» на 10 млн. доларів, з яких вже отримана половина.

З системи електронних закупівель «Прозоро» відомо, що 15 листопада 2017 року був підписаний договір про надання послуг на будівництво пасажирського терміналу Запорізького аеропорту між замовником – КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» та підрядником (переможцем) – ТОВ «Альтіс-констракшн» на суму 530 млн.грн.

29 травня 2019 року була підписана остання додаткова угода № 16 – про зміни у фінансуванні робіт.

 7 червня 2019 року на «Прозорро» був проведений тендер про додаткові роботи з будівництва пасажирського терміналу та обслуговуючих споруд КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» на суму 510 млн. грн.

При проведенні тендеру застосовувалася переговорна процедура. В обґрунтуванні якої йдеться буквально наступне: «потреба здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними товарами, технологіями, роботами чи послугами, якщо заміна попереднього постачальника (виконавця робіт, надавача послуг) може призвести до несумісності або виникнення проблем технічного характеру, пов’язаних з експлуатацією та обслуговуванням».

Тож, переможцем тендеру було визначено головного підрядника проекту – ТОВ «Альтіс-констракшн», керівником якої є Максим Забігайло.

Зауважимо, що лише за період з 2018 по 2019 роки ТОВ «Альтіс-констракшн» отримало підрядів на суму більше 700 млн. грн., згідно з даними онлайн-платформи громадського контролю електронних закупівель «Дозорро».

Ми також з’ясували, що ТОВ «Альтіс-констракшн» є одним із фігурантів кримінального провадження №42016000000002035 від 04.08.2016, відкритого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212, ч.2 ст.364 КК України. З матеріалів справи випливає, що діяльність вказаних у провадженні підприємств, серед яких і  «Альтіс-констракшн», спрямована лише на формування незаконного схемного податкового кредиту та надання послуг підприємствам реального сектору економіки по мінімізації податкових платежів та незаконного переведення безготівкових коштів у готівку.

Також на ТОВ «Альтіс-продакшн» накладені штрафні санкції за неналежне виконання зобов'язань за договором підряду з ТОВ «Центр гідроізоляції і покрівлі».

«Факти Запоріжжя» й надалі ретельно стежитимуть за ходом будівництва терміналу у аеропорту «Запоріжжя», зважаючи на масштабність та важливість цього інфраструктурного проекту для міста.

Далі буде.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі