Поборе чи очолить корупцію на Запоріжжі Віталій Туринок?

Поборе чи очолить корупцію на Запоріжжі Віталій Туринок?

Кадрова політика нового голови Запорізької ОДА викликає багато запитань

Новий очільник Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок, попри незадоволення громадськості та також численні розслідування ЗМІ, залишає на посадах одіозних членів команди свого попередника Костянтина Бриля. Така кадрова політика керівника області дає підстави припустити, що і корупційні схеми незаконного збагачення, які мали місце протягом останніх років у регіоні, реалізовуватимуться надалі.

«Факти Запоріжжя» вже повідомляли про те, що на своїй посаді продовжує залишатися начальниця відділу підготовки аналітичних, інформаційних матеріалів апарату Запорізької ОДА Юлії Савченко. Саме таку посаду ця пані обіймає формально. При цьому у вузьких політичних колах вона відома як багаторічна радниця Костянтина Бриля, через яку, власне, відбувалася координація між учасниками різноманітних фінансових схем. Адже сам екс-губернатор в силу статусу та надмірної уваги з боку ЗМІ  не міг безпосередньо брати участь у їх реалізації, ймовірно, просто отримуючи ґешефт.

Донедавна Юлію Савченко часто можна було зустріти у приймальні новопризначеного голови ОДА. Але після резонансних публікацій у медіа, Віталій Туринок ухвалив рішення відсунути її трохи далі. Відбулося це, як повідомляють джерела видання, після тривалої розмови тет-а-тет між Юлією Савченко та новим головою ОДА.

Зважаючи на сумнівний репутаційний шлейф чиновниці, логічним для очільника регіону – обличчя Зе!команди на Запоріжжі – було би звільнити пані Савченко. Тим більше, що Віталієм Туринком був публічно задекларований курс на викорінення корупції в регіоні і суворі покарання для посадовців-корупціонерів. Та й самій Юлії Анатоліївні у разі звільнення, згідно з декларацією, бідувати не доведеться. Аж ні.

Інсайдери повідомляють, що Юлію Савченко просто перевели з  одного до іншого кабінету у будівлі ОДА, на другому поверсі. І вона спокійно продовжує виконувати свої обов’язки, щоправда, достеменно поки що невідомо, які саме.

Що ж, так буває. «Король помер! Віват, король!». А разом з тим, віват корупція, тиск на бізнес, земельне рейдерство і оборудки з бюджетними коштами.

І значить, віват нові журналістські розслідування із викриття протизаконних дій запорізьких чиновників, звернення до Офісу Президента, правоохоронних органів і нові кримінальні провадження, мітинги і протести і т.п.

Із обранням Володимира Зеленського президентом багато запоріжців сподівалися, що епоха корупції стане просто ганебною сторінкою в історії регіону, яку настав час перегорнути. Але, схоже, що Віталій Туринок не лише прагне наслідувати сумнівне «придане» Костянтина Бриля, але й ризикує наступити на ті ж граблі, опинившись в епіцентрі корупційних скандалів. Поживемо – побачимо.

Далі буде.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі