Приморська ОТГ: Великі досягнення малої громади

Приморська ОТГ: Великі досягнення малої громади

На Запоріжжі продовжується процес децентралізації. За показником кількості створених об'єднаних територіальних громад Запорізька область впевнено займає провідні позиції в Україні. Розвиток громад неможливий без зусиль громадськості. Наразі по регіону функціонує 56 ОТГ, на черзі утворення - 57-ої.

Приморська міська об’єднана територіальна громада – не найбільша у Запорізькій області. Курортне містечко, у якому мешкає 12 тисяч осіб та кілька селищ, які знаходяться поруч – увесь її склад. За доходами на одного мешканця громади ОТГ цьогоріч посіла 12-те місце в області. Втім, попри свої невеликі розміри, Приморська ОТГ за час свого існування спромоглася досягти успіхів, якими наразі може похизуватися не кожна ОТГ з існуючих на Запоріжжі.

З візитом у межах прес-туру для ЗМІ у Приморській ОТГ побували журналісти видання «Факти Запоріжжя». Розповімо вам про те, чого вдалося досягти громаді за час свого існування.

Приморськ: з аутсайдера до лідера

Приморськ – доволі маленьке містечко у Запорізькій області. Як розповіла голова ОТГ Олена Божкова, воно завжди було містом районного підпорядкування, і це створювало велику проблему – гроші надходили до районного бюджету, який їх розподіляв кошти. Зрозуміло, що в таких умовах міська влада була не в змозі зробити щось більш-менш вагоме – робилося або те, чого відкладати вже не можна було, або те, на що вистачало грошей. З роками невідкладного ставало більше, а того, на що вистачало грошей – все менше.

Ситуація змінилася після переформатування Приморська на ОТГ: вже у перший рік бюджет громади склав майже 80 мільйонів гривень, з урахуванням державних освітньо-медичних субвенцій, а понад 50% склали власні надходження (для інших ОТГ більш характерні цифри у 30-40%). Відтепер грошей почало вистачати і керівництво містечка почало реалізовувати свої плани покращення життя в новій ОТГ. На сьогодні реалізовано чималі обсяги завдань, та ще більше тільки попереду.

Основні досягнення Приморської ОТГ

Приморськ щодня робить кроки у досягненні своїх цілей. Одним з головних українських інвесторів для Приморську є ДТЕК, який реалізує у місті низку програм у рамках будівництва Приморської ВЕС. Зокрема, існує проект "Громада своїми руками" – у його рамках мешканці громади, активісти громадських організацій вже подали 18 проектів на суму майже у півтора мільйони гривень. Деякі з цих проектів вже реалізовано.

Приморська ОТГ дуже піклується про освіту для своїх мешканців – місцева бібліотека, школи та дитячі садки доволі добре фінансуються. Наразі реалізовано низку програм, зокрема, ремонт шкільних приміщень та закупівлю обладнання для навчально-виховних закладів.

Крім того, громада активно співпрацює з американськими та європейськими фондами. До слова, громадські організації отримують гранти від міжнародних фондів.

У громаді реалізуються соціальні програми – так, місто входить до двадцятки міст-власників спеціалізованих автомобілів для перевезення людей із особливими потребами. Щоб отримати цю автівку, соціальникам Приморську довелося двічі їздити до Києва та доводити необхідність придбання машини.

Тільки за часів існування громади вдалося нарешті добудувати лікарню у місті, яка офіційно будувалася протягом восьми років, а насправді – з початку 1990-х. До речі, туди дійсно запрошують спеціалістів навіть з окупованих територій – громада пропонує посади у лікарні, гідну зарплатню та обіцяє забезпечити житлом.

Приморська міська рада тісно співпрацює із громадськими організаціями міста. Неформальним центром низки міських ГО став так званий «Портал» – приміщення в одній з історичних будівель міста, яке активісти відбудували власними силами.

«Факти Запоріжжя» запускає цикл публікацій про Приморську ОТГ:  як приморці пораються зі своїми проблемами, про досягнення та плани ОТГ.

Далі – буде.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі