ВІП-автобус Запорізької філармонії доставить недобросовісних клієнтів до правоохоронців

ВІП-автобус Запорізької філармонії доставить недобросовісних клієнтів до правоохоронців

У Запоріжжі екс-директора однієї з приватних фірм підозрюють у привласненні понад 4,6 мільйона гривень бюджетних коштів.

Після виходу низки наших публікацій стосовно розкрадання держбюджету задля VIP-транспорту для творчого колективу правоохоронці взялись за розслідування. Першою ластівкою виявився очільник приватної фірми, на черзі – керівництво філармонії.

Запорізькі правоохоронні органи розслідують справу щодо присвоєння бюджетних коштів посадовими особами КЗ «Запорізька обласна філармонія» спільно з посадовими особами ТОВ «Техно-агросервіс» під час закупівлі VIP - автобусу для перевезення творчих колективів.

Після цього підозрюваний, обіцяючи замовнику нібито поліпшені характеристики автобуса, змусив змінити вимоги до предмету закупівлі, щоб купити автобус, який не відповідає початковим вимогам закупівлі. Таким чином, він зробив розтрату державного бюджету, гроші з якого були виділені на люксовий лайнер.

Нагадаємо, вартість автобуса «AsiаStar YBL 6128 SD V.I.P», які придбали для обласної філармонії, склала 7,4 мільйона гривень.

Зараз правоохоронці проводять слідчі і процесуальні дії, спрямовані на встановлення кола осіб, причетних до скоєння вказаного злочину, в тому числі з працівників комунального закладу – замовника транспорту.

Нагадаємо, під час досудового розслідування купівлі було виявлено, що представники філармонії вступили в змову з постачальником та змінили вимоги до предмету закупівлі з метою придбати автобус, який не відповідає початковим вимогам. Чим саме і здійснили розтрату державного бюджету, гроші з якого виділялись на люксовий лайнер.

Зміна предмету закупівлі здійснювалась на підставі експертного висновку Запорізької торгово-промислової палат. До відома один із представників є членом палати та входив у тендерний комітет філармонії. Так експертом було проігноровано та не відображено частину невідповідностей у технічних характеристиках автобусів, наданих для порівняння. Експертною думкою завідомо зазначались характеристики, які є покращеними від автобусу Asiastar YBL6128SD.

Крім того дослідження проводилось за контрактом англійською мовою. За даними Регіонального сервісного центру, для реєстрації автобусу було надано сертифікат відповідності, що містить дані, які не відповідають технічним характеристикам, зазначеним в експертному висновку Запорізької торгово-промислової палати, а саме зазначені різні виробники двигуна, різна колісна база, різна максимальна швидкість, різна споряджена маса та багато іншого.

Ідея щодо покупки транспорту належить Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації.  До 80 річного ювілею Запорізька філармонія отримала подарунок за 7,5 мільйонів гривень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі