Український рейтинг екологічної безпеки: Запоріжжя у кінці списку

Український рейтинг екологічної безпеки: Запоріжжя у кінці списку

У виданні "Фокус" підготували рейтинг екологічної безпеки регіонів України. Для створення максимально точного списку журналісти встановлювали зв'язок з екологічними експертами  та активістами для того.

У ході створення рейтингу були використані офіційні дані Держстату, Міненергоприроди, Мінздраву. Кожний регіон отримав певну кількість балів за наступними критеріями: стан повітря, динаміка змін, промислові викиди в атмосферу, рівень створення небезпечних відходів, побутові відходи, забруднення водоймищ, кількість виявлених онкологічних захворювань та ін.

Запорізька область посіла 20 місце у рейтингу. Найзабрудненішими містами регіону названі Запоріжжя та Енергодар. Зазначається, що підприємства важкої промисловості забезпечують 97% викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Крім того, місцева промисловість ускладнює проблему каналізаційних стоків. Співзасновниця громадської організації "Дзиґа" Олеся Крамаренко наголошує на тому, що в Запоріжжі переповнені мулові поля, оскільки промислові та побутові каналізаційні стоки не розділені, їх в підсумку зливають в одну трубу.

Одна з найболючіших місцин - селище Кирилівка на узбережжі Азовського моря, яке активно розвивається як місцевий курорт. Однак у селищі немає централізованого водопостачання та каналізації, нечистоти зливають або в море, або в степу.

За словами Олесі Крамаренко, місцева влада намагається вирішувати екологічні проблеми: проводить моніторинг ситуації, приймає екопрограмми. Наприклад, спільно з данцями в Запоріжжі створюють проєкт будівництва комплексу з переробки стоків. Однак проблеми вирішуються дуже повільно. На думку екоактивістів, адміністрації у вирішенні цього питання не вистачає системного підходу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии