Голова Запорізької ОДА провів брифінг через провокації напередодні виборів (Доповнено)

Голова Запорізької ОДА провів брифінг через провокації напередодні виборів (Доповнено)

Сьогодні, 6 березня, голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль провів брифінг. Очільник регіону повідомив журналістам, що проти нього готуються провокації.

За його словами, протягом  2018 року надходила інформація з різних джерел,  що працівники Національного антикорупційного бюро проводили відносно посадовця оперативні та слідчі дії.  А наразі Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочинає повторну перевірку його декларації за 2016 рік через звинувачення у незаконному збагаченні. Зазначена перевірка проводитиметься з ініціативи НАБУ.

«Я вважав, що слідчі дії здійснюються в рамках провадження у справі про спробу незаконного розпорядження органами Держгеокадастру землями Дружелюбівської виправної колонії і Новомиколаївського кінного заводу, за якими навесні 2017 року детективами НАБУ проводилися обшуки у будівлі облдержадміністрації. Тоді було вилучено ряд документів і допитані посадові особи облдержадміністрації в якості свідків. На сьогодні з постанови суду я дізнався, що слідчі дії проводяться в рамках іншого кримінального провадження. І НАБУ зобов'язане внести до реєстру відомості про кримінальне правопорушення за фактом умисного неподання посадовими особами Служби безпеки України в 2016 році декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В рамках цього виробництва, за заявами народних депутатів Сергія Соболєва та Вадима Кривохатька, було розпочато слідчі дії щодо мене. І я бачу в діях НАБУ явну заангажованість. Адже, проводячи розслідування за заявами народних депутатів, НАБУ не цікавиться земельними ділянками Сергія Соболєва або незадекларованими витратами народного депутата Вадима Кривохатька, які суттєво перевищують його доходи», - зазначив Костянтин Бриль.

Він заявив, що перевірка розпочинається за три тижні до виборів і це може бути використане як негативний піар-привід для дестабілізації ситуації у Запорізькому прифронтовому регіоні.

На переконання Костянтина Бриля, повторна перевірка декларації НАЗК є незаконною, як і допити членів родини губернатора.

«Найближчим  часом можна очікувати активних слідчих дій у справі про декларування недостовірної інформації. Причому цим слідчим діям буде надаватися максимальний розголос. Не виключені обшуки з силовим супроводом, так звані «маски-шоу» в будівлі облдержадміністрації, повідомлення мені про підозру по ст. 366-1 Кримінального кодексу, спроби усунути мене від виконання повноважень на час слідства.

Тому я хотів донести до жителів Запорізької області інформацію про можливі провокаційні дії. Користуючись нагодою, хочу звернутися до Генерального прокурора України Юрія Віталійовича Луценка з проханням, щоб в рамках здійснення органами прокуратури процесуального керівництва в кримінальному провадженні були враховані всі обставини справи. І щоб неправомірне оголошення підозри і штучне «роздмухування» кримінального переслідування не були використані як механізм політичної боротьби», - наголосив очільник регіону.

Журналісти також сподівалися, що Костянтин Бриль якось прокоментує побиття екс-керівника Антикорупційної комісії при ОДА Дмитра Марченка, яке сталося вчора вдень. Тож голова області зазначив, що прокуратора відкрила кримінальне провадження, а коментарі у справі повинні давати правоохоронці. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии