Маніпуляція по-депутатськи: як запорізькі обранці висловлюють неправдиві факти про власність землі

Маніпуляція по-депутатськи: як запорізькі обранці висловлюють неправдиві факти про власність землі

Наприкінці червня запорізький мер Володимир Буряк зазначив, що спортивна школа “Металлург” тепер належить місту. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі. Того ж дня, під час сесії, депутати підтримали передачу частини території цієї школи під ТРЦ.

Трохи згодом депутати "Єднання" Михайло Прасол і Олена Галкіна висловили свою думку з цього приводу. Спочатку в ефірі телеканалу “Z” оприлюднили сюжет, присвячений темі спортшколи, спікером якого був Михайло Прасол. За словами обранця, трохи далі розташована земля, яка ніколи не належала міській раді, але це не зовсім правда.

Як повідомляють у Запорізькому центрі розслідувань, у грудні минулого року, на черговій сесії, розглянули питання про поділ земельної ділянки по вул.12 квітня, 2 на 4 окремі частини. Це і є адреса спортивної школи. Як зазначається у рішенні, було розглянуто документацію, необхідну для поділу землі. Так, левова частка мала залишитись комунальною, а ще дві ділянки перейшли в оренду Ларисі Пархоменко і Дмитру Грекову. 

У червні поточного року частину території школи для розташування ТРЦ перейшла у власність лише Лариси Пархоменко. Тобто частина землі, про яку розповідав Михайло Прасол, донедавна входила в склад комунальної ділянки.

Також депутат відзначив у сюжеті, що власник, який купив цю ділянку, може робити з нею що завгодно. Такий вислів можна сміливо назвати маніпуляцією.

Попереднім власником майна, розташованого на території школи та придбаного на торгах, була фірма “Кросфіт-24”. У звіті щодо оцінки майна зазначається, що підприємство викупило нерухоме майно "Професійний клуб "Металург", а саме поля, будівлі, паркан тощо. Однак це не має відношення до земельної ділянки, про яку йде мова.

Крім того, за Законом "Про оренду землі", орендар має право користуватись земельною ділянкою тільки за її цільовим призначенням. Угоду була укладена між Ларисою Пархоменко та міською радою, де остання є орендодавцем і контролером. Це свідчить про те, що фірма, яка орендує ділянку не може робити з нею щось на власний розсуд, а тільки згідно з договором оренди.

Також про школу згадала депутатка Олена Галкіна. В ефірі програми "Спитай у депутата" вона повідомила, що відповідна ділянка була в оренді  міста спочатку.  Однак земля, що є комунальною власністю, належить територіальній громаді Запоріжжя в особі міської ради. Тобто місто нібито передало собі ж ділянку в оренду. Комунальна земля є власністю міста і не потребує оформлення права оренди. 
 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии