Нелегальні АЗС на Запоріжжі: чи ліквідує гарант держави небезпечні комплекси?

Нелегальні АЗС на Запоріжжі: чи ліквідує гарант держави небезпечні комплекси?

Президент Володимир Зеленський взяв курс на ліквідацію нелегальних АЗС.

Так, на днях гарант держави відвідав Рівненську область, де поспілкувався з місцевими студентами. Під час свого виступу, гарант заявив, що дає кілька днів на закриття всіх АЗС, які незаконно продають паливо. Наступного дня після заяви президента, в регіоні закрилося понад 136 заправних комплексів, які займалися тіньовим бізнесом. 

Українські експерти оцінили, наскільки українська економіка постраждала від функціонування подібних незаконних установ з торгівлі паливом. У слідстві з'ясувалося, що оборот тіньового палива на території України сягає 1,5 млн т, або ж 30-40% всього ринку. В цілому, втрати з місцевих бюджетів склали близько 10 мільярдів гривень.

Також, попри значне падіння курсу долара, заправні комплекси як і раніше не знижують ціни на пальне ще з середини вересня. За словами експертів, до кінця жовтня можливе навіть зростання цін на паливо, оскільки власники компаній не хочуть ризикувати збанкрутувати в разі різкого стрибка курсу валют.

Що стосується Запорізької області, то за інформацією «Карта нелегальних АЗС», яка створена за ініціативою «Нафтогазової Асоціації України», тільки на території міста зосереджено  понад 40 нелегальних автозаправних станцій.

Виявляється, найбільша кількість незаконних АЗС працює під брендами «Patriot» та «Belgas», та слід зазначити, що всіх їх контролює одна й та сама людина, повідомляє Important. 

Наразі, представляємо увазі читача адреси нелегальних АЗС «Patriot» та «Belgas»:

  1. м. Запоріжжя, вул. Північне шосе, 4-а;
  2. м. Запоріжжя, вул. Набережна магістраль (біля Сіті Мол);
  3. м. Запоріжжя, вул. Василя Сергієнка, 3;
  4. м. Запоріжжя, вул. Соборний, 8;
  5. м. Запоріжжя, вул. Лермонтова, 23;
  6. м. Запоріжжя, вул. Новокузнецька, 44;
  7. м. Запоріжжя, вул. Набережна магістраль (напроти ЗАЗ);
  8. м. Запоріжжя, вул. Українська, 52-а;
  9. м. Запоріжжя, вул. Набережна магістраль (напроти Вознисенівського ринку);
  10. м. Запоріжжя, Хортицьке шосе (напроти Сільпо);
  11. м. Запоріжжя, траса Харків-Сімферополь, готель «Дві луни»;
  12. м. Запоріжжя, траса Харків-Сімферополь, між Метро і постом поліції;
  13. м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, напроти Обласної лікарні.

Нелегальні АЗС становлять комплексну небезпеку:

- завдає збитки для бюджетів всіх рівнів;

- через оборот контрафактних нафтопродуктів у мережі нелегальних станцій держава втрачає ПДВ та акциз, який в основному спрямований на будівництво та ремонт доріг;

- продажі пального без касових апаратів позбавляє місцеві бюджети спеціальної субсидії із держбюджету від продажу пального, оскільки її розмір визначається згідно кількості літрів пального, реалізованого через касові апарати на АЗС;

- персонал на нелегальних АЗС працює без офіційного працевлаштування, місцеві бюджети недоотримують величезні суми податків  на фонд оплати праці, доходи фізичних осіб;

- нелегальні АЗС розміщуються без дозвільної документації на землях місцевих громад, а отже не отримують орендні платежі та земельні податки;

- нелегальні АЗС встановлюються без погодження органів Державної служби надзвичайних ситуацій, інспекції з охорони праці і т.д. Обладнання не проходить передбачених законом регламентних перевірок з метою безпечної, надійної та точної роботи. Метрологічний контроль таких об’єктів відсутній. Враховуючи вищезазначене, на нелегальних АЗС неодноразово фіксували випадки пожеж, розливу нафтопродуктів та зрідженого газу.

Системи екологічної безпеки, наявність яких вимагає законодавство, на нелегальних АЗС не встановлюються в силу тимчасового характеру цих споруд та високої вартості такого обладнання. Навіть після демонтажу нелегальних АЗС реактивація земель власниками цих об’єктів не проводиться.

Сподіваємось, що президент України не омине і Запорізьку область, оскільки, як бачимо, проблеми є і їх потрібно вирішувати. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии