Українці висловили своє ставлення до плану "Штайнмайєра": соцопитування

Українці висловили своє ставлення до плану 'Штайнмайєра': соцопитування

Сьогодні, 2 жовтня, одна з соціологічних груп, котра вивчає думку українців, оприлюднила результати ставлення української спільноти до вирішення конфлікту на Донбасі. Соціологи проводили дослідження з 21 по 25 вересня, тобто до підписання «формули Штайнмайєра».

Найголовніші тезиси:

- Ідею мирного врегулювання конфлікту під назвою «формула Штайнмайєра» підтримують 18% українців, проти - 23%. Водночас дві третини українців взагалі не змогли її цінувати.

- В цілому, більша частина українців підтримують мирне врегулювання конфлікту на Донбасі: 34% виступають за припинення військових дій і визнання цих територій тимчасово окупованими, заморожування конфлікту, 23% - за надання ОРДЛО статусу автономії у складі України.

- Разом з тим 23% все ж за продовження військових дій до повного відновлення української влади на всіх Донбасі і тільки 6% - за відділення цих територій від України.

- У той же час, більше чверті українців виступають за амністію військових формувань "ЛДНР", проти 48%.

Це, звичайно, не ідеальна картина для команди Володимира Зеленського, але в цілому підтримка мирного вирішення конфлікту на Донбасі досить висока. Чи збережеться таке становище на найближчі 3-4 роки - питання.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии