Запоріжани не задоволені станом екології та навколишнього середовища: статистика

Запоріжани не задоволені станом екології та навколишнього середовища: статистика

Група «Рейтинг» провела незалежне соціологічне опитування серед регіонів України на тему ставлення городян до стану екології та навколишнього середовища.

Критеріями оцінювання були показники: відмінно, добре, середньо, погано, жахливо та важко відповісти.

Найзадоволенішими стали мешканці: Вінниці, Хмельницького, Сєвєродонецька, Чернігова та Івано-Франківська.

Запоріжжя займає передостанню сходинку серед областей.  39% містян вважають екологію у місті жахливою, 37% - поганою, 19% назвали її середньою, 4% - доброю та 1% утримались.

Серед аутсайдерів у списку виявився Маріуполь, там містяни вважають що стан екології критичний – 52%

Нагадаємо, Проблему якості атмосферного повітря у нашому місті видно «неозброєним оком», а останнім часом ще й неабияк відчутно носом. Наскільки надання функцій контролю управлінню з питань екологічної безпеки покращить ситуацію легко передбачити – ніяк.

Як приклад, на початку поточного року місто нарешті отримало мобільну екологічну лабораторію, втім в роботі застати її не довелось, оскільки не було коштів на забезпечення її функціонування. Тільки у вересні виділили потрібну суму з міського бюджету.  Також між  промисловими підприємствами Запоріжжя та міською радою підписана угода «Про спільні дії у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя». В угоді не зазначено жодних конкретних дій, лише загальні напрямки: боротьба з амброзією, зменшення викидів в повітря та воду, збільшення зелених насаджень. Щось подібне вже підписували у  2016 році, але тоді це був меморандум.

На сайті  міської ради навіть є звіт про виконання заходів передбачених меморандумом.  Однак чи відчули містяни зміни на краще – питання. І відповідь на це — можемо побачити у сіро-коричневому тумані над містом.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии