"Брати наші менші": як у Запоріжжі допомогти безпритульним тваринам?

'Брати наші менші': як у Запоріжжі допомогти безпритульним тваринам?

Щороку 30 листопада людство святкує Міжнародний день домашніх тварин. У цей день прийнято не лише тішити своїх домашніх улюбленців, але й відвідувати тварин у притулках, аби подарувати їм частку своєї любові. У Запоріжжі також є місця, де чотирилапі потребують людського піклування. І допомогти їм - дуже просто.

Ідея створення свята виникла у 1931 році, її озвучили на Міжнародному конгресі прихильників руху щодо захисту тварин. До ініціативи приєдналося чимало світових громадських організацій, які наголосили на стрімкому погіршенні ставлення людей до чотирилапих улюбленців. Та й справді, люди стають все жорстокішими до тварин. Домашніх улюбленців не тільки готові викинути з дому при будь-якій нагоді, але й познущатися з них найрізноманітнішими способами. Ця проблема досягла свого апогею, внаслідок чого до Кримінального Кодексу України внесли статтю про позбавлення волі за знущання над тваринами.

Останнім часом зоозахисники приділяють належну увагу спілкуванню з братами нашими меншими. Та, на жаль, основний пласт допомоги безпритульним тваринам надають волонтери. Це не тільки проживання чотирилапих улюбленців у притулках та харчування, але й тривалі курси лікування. Працівники закладів не можуть впоратися з таким об'ємом роботи самостійно. Тоді на допомогу приходять небайдужі місцеві мешканці, які готові не тільки провести час із тваринами, але й прибрати на території притулку та допомогти матеріально.

Наразі у Запоріжжі діє кілька притулків. Зокрема, це громадська організація "Дай лапу, друг", кушугумський притулок "Добрі ручки" та тимчасовий притулок-перетримка для собак на період лікування "Шанс", який є підрозділом ГО "Служба щазисту тварин". Працівники закладів не можуть оминути жодну загублену чи знедолену тварину, тож коштів на утримання усіх, хто потребує допомоги та піклування, катастрофічно не вистачає.

Співробітники подібних організацій часто звертаються до запоріжан із проханням надати допомогу. Для цього не обов'язково передавати кошти та купувати дорогі речі. Достатньо прийти до притулку з бажанням провести час із тваринами та захопити з собою старі речі, які підійдуть у якості утеплення улюбленців. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии