Чи варто українцям готуватись до посухи?

Чи варто українцям готуватись до посухи?

Тепла та безсніжна зима може принести посуху в Україну – з такою заявою виступив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

«З точки зору можливої посухи, ми проводили в рамках діяльності Вод агентства нараду. Це серйозний виклик, якого в країні раніше не було. Така зима була колись у дев'яностих роках. Цей момент обговорюється з точки зору того, щоб збільшувати меліорацію і збільшувати площі під зрошення», - сказав він.

Міністерство визначило проблему і шукає шляхи її подолання.  Через аномально теплу зиму  2019-2020 році та недостатню кількість опадів для наповнення річок,  Укргідрометцентр прогнозує дефіцит води в річках у весняно-літній період. Існує висока ймовірність формування низької весняної повені, що може мати суттєві й довготривалі негативні наслідки: значно ускладниться процес наповнення Дніпровського каскаду, що вплине на забезпечення водою населення і водомістких секторів економіки у літньо-осінній період. У випадку спекотної та сухої погоди влітку, маловоддя весняного періоду може перейти у маловоддя (гідрологічну посуху) літа-осені.

Як бачимо, глобальні кліматичні зміни вже зовсім скоро впливатимуть і на життя нашого регіону.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии