День захисника України: шість фактів для запоріжців про свято

День захисника України: шість фактів для запоріжців про свято

"Факти Запоріжжя" зібрало шість цікавих фактів про цей день

Сьогодні, 14 жовтня, відзначається День захисника України - нове для українців свято, яке покликане замінити радянські дні "захисника Вітчизни" та створене на хвилі відновлення українського війська в 2014 році.

 

1. Свято відзначається у день Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем Українського козацтва. Традиція шанувати Богородицю, як покровительку українського війська, прийшла ще від руських князів до козацтва. Це Свято було одним з найголовніших свят і для запорізьких козаків.

2. З 2015 року, згідно з указом президента Петра Порошенка, є державним святом і неробочим днем. Свято встановлено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

3. День Збройних Сил України був встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Це свято також відзначається 14 жовтня.

4. 14 жовтня традиційно відзначали як день створення Української повстанської армії, проте деякі історики схильні вважати, що дата утворення є суперечливою. Ще з середини нульових в Києві та інших містах традиційно проводилися марші на підтримку визнання УПА на державному рівні.

5. 12 жовтня 2015 року Національний банк України ввів в обіг 50 тисяч монет День захисника України, номіналом п’ять гривень.

6. Про подвиги українських військових на сході України зняли документальний телефільм Рейд. Сила нескорених. Його прем’єра відбулась 12 жовтня 2015 року в київському кінотеатрі Україна, а у День захисника 14 жовтня 2015 року показали на провідних загальнонаціональних телеканалах. Стрічка присвячена героїчним рейдам українських десантників, які зупинили російську агресію у серпні-вересні 2014 року.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии