Для депутата Запорізької міськради сонячна енергія померла, тому він вирішив «сколотити» водневий бізнес

Для депутата Запорізької міськради сонячна енергія померла, тому він вирішив «сколотити» водневий бізнес

Після того як держава зібралась значно знизити «зелені тарифи» Олександр Рєпкін, який заробив мільйонні статки на сонячній енергії, звернув свою увагу на виробництво водню.

Нагадаємо, десять років тому Олександр Рєпкін заснував компанію «Токмак Солар Енерджи», яка побудувала першу велику сонячну електростанцію в Україні.

Сьогодні ТОВ «Токмак Солар Енерджі» володіє кіпрська фірма Ukraine Renewable Energy Holdings Ureh Limited. Компанія порівну належить кінцевим бенефіціарам - Руслану Божко, депутату Запорізької міськради від «Оппоблока», і Олександру Рєпкіну, депутату облради від «Оппоблока».

За підрахунками детективів НАБУ, «Токмак Солар Енерджі» на підставі фіктивних документів про введення в експлуатацію сонячної електростанції, майже на рік раніше фактичного завершення будівництва, отримала більш високий «зелений тариф», чим змусила Енергоринок незаконно переплатити за чотири роки понад 300 млн грн. Саме Олександр Рєпкін очолював «Токмак Солар Енерджі» під час зазначених подій.

«З огляду на те, що «зелений «тариф на вказаний комплекс встановлений до 1 січня 2030 року, сума збитків від такої діяльності може становити близько 1,7 млрд грн», - вважають в НАБУ.

Але, як ми з’ясували, Олександр Рєпкін не дуже переймається цим, сьогодні він захопився ідеєю виробництва водню як альтернативний вид палива в державі. Про це він розповів в ефірі онлайн-проекту сайту Enkorr «НаКарантіне».

Як зазначає Олександр Рєпкін, з недавнього часу він обіймає посаду радника  Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, який також підтримує ідею розвитку водневої енергетики та підтверджує, що держава готова взяти участь в реалізації ініціативи «2х40 ГВт зеленого водню для Європейської зеленої угоди» та Альянсу чистого водню.

Директор Інституту відновлюваної енергетики НАН, професор Степан Кудря разом із Українською водневою радою, президентом якої є Олександр Рєпкін зробили дослідження про потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні, цифра дуже велика. Потенціал вітру й сонця близько 800 гігаватів, це у 18 разів більше, ніж споживає Україна, і це можна перевести в 500 млрд кубометрів водню.

За результатами проєктів, що реалізуються у світі, додавання до газових мереж від 1-2% до 20% «зеленого» водню (технологія power-to-gas) не вимагає модернізації ГТС. Однак, навіть така частка значно підвищує енергомісткість суміші й водночас сприяє зменшенню викидів вуглецю. Подібні випробування проводять у Німеччині, Франції, Італії, Великій Британії, Нідерландах, Данії.

В Україні водень «на слуху» тільки в останні декілька років. У 2020 р. найбільший оператор газорозподільних мереж «Регіональна газова компанія» приступила до тестування газоводневої суміші на закритих ділянках мереж в 5 областях. 

Зараз багато говорять про те, що ера вуглеводнів добігає кінця. І змінить її, цілком ймовірно, ера водню. І він дійсно має всі перспективи стати головним джерелом енергії на планеті. Виробництво «зеленого» водню шляхом електролізу із застосуванням чистої електроенергії сьогодні є дуже дорогим, але відповідно до прогнозів Рєпкіна, Україна має всі шанси стати основним імпортером газоводневої суміші до ЄС.

Переваги впровадження  водневих технологій, такі й як десять років тому, під час впровадження СЕС:

  • перспектива економічного зростання;
  • здобуття енергетичної незалежності;
  • побудова «зеленого» майбутнього.

Водень вважається одним з найперспективніших альтернативних джерел енергії. Великі автовиробники почали випуск машин на цьому виді палива, ряд країн інвестують в мережі водневих заправних станцій. Зростають потужності по генерації електроенергії на водневих технологіях, розвиваються проєкти опалення житлових будинків із застосуванням водню.

Реальні водневі авто - ТОП-5 моделей:

  • Toyota Mirai;
  • Honda Clarity;
  • Mercedes-Benz GLC F-CELL;
  • BMW Hydrogen 7;
  • Hyundai Nexo.

В Європі на кінець 2019 року було 177 водневих станцій, 87 з яких знаходяться в Німеччині, на другому місці Франція, де розташовано 26 станцій.

Враховуючи підтримку Міністра закордонних справ, дружні стосунки з новим очільником Запорізької держадміністрації Віталієм Боговіним, велику кількість сонячної електроенергії та наявний досвід, Олександр Рєпкін має великі шанси впровадити водневі технології та заробити на цьому великі статки.

Але не виявиться це новою аферою та чи не завдасть збитків державі, як це було з сонячними електростанціями?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии