Духовний оплот старого Олександрівська

Духовний оплот старого Олександрівська

Запоріжжя місто з багатовіковою історією, у яку хочеться все більше поринати та дізнаватися нові цікаві факти. Зазирнемо не так далеко, у старий Олександрівськ. Із розвитком міста, постало питання щодо будування оплоту православ’я, а саме Покровського собору.

5 травня 1886 року було урочисто закладено перший камінь у фундамент майбутнього Свято-Покровського кафедрального собору. Великий храм було зведено усього за 4 роки, завдяки людським працям, храм з високою дзвіницею, яку прикрашали вісьм мідних дзвонів

Але у часи революції, коли одної із головних ідеологій був атеїзм, «життя» церкви стало під загрозою. У 1934 році більшовики стерли з лиця землі собор, як і решту духовних місць Олександівська.

Зводити споруду, яку ми звикли бачити, почали вже з настанням часі незалежності у 1992 році.

Фахівці  “Запоріжцивільпроєкт” і  архітектор Дмитро Романов заклали новий кафедральний собор, який практично повністю відтворює колишній вигляд, окрім дзвіниць над притвором. 17 жовтня 2007 року, у день Покрови Пресвятої Богородиці, відкрив свої двері новозбудований храм.

Покровський собор Запоріжжя нині являє собою трехнавову п’ятибанну хрестоподібну храмову споруду, висотою у п’ятдесят три метри. Її багатошаровий обсяг, досягнутий за рахунок невеликого виносу окремих частин споруди та широких декоративних карнизів, створює візуальну легкість загального образу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии