Енергодарцям, які мешкають біля АЕС планують відмінити знижений тариф на електроенергію

Енергодарцям, які мешкають біля АЕС планують відмінити знижений тариф на електроенергію

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг планує на засіданні, яке відбудеться 3 січня наступного року, скасувати знижений тариф на електричну енергію для побутових споживачів, які проживають в радіусі 30 кілометрової зони від атомних електростанцій.Повідомляють Українські новини.

Статтею 13, частиною 3 закону "Про електроенергетику" встановлено тариф на електроенергію для побутових споживачів, які постійно проживають в 30-кілометровій зоні АЕС, у розмірі 70% від діючого тарифу. Однак в НКДЕКП кажуть, що дана стаття втратила силу, з часу запуску нового ринку електроенергії, який вступив у силу 1 липня поточного року.

Опираючись на статтю закону, регулятор підкреслює,що не мають законодавчих підстав для застосування тарифу на електроенергію в розмірі у такому великому розмірі.

"З огляду на викладене, виникла необхідність приведення порядку у відповідність до чинного законодавства шляхом виключення норми про застосування до населення, яке проживає в 30-кілометровій зоні АЕС, тарифу в розмірі 70% від рівня діючого тарифу для відповідної групи населення", - підсумували в НКДЕКП.

Один із депутатів Енергодарської міської ради Анатолій Анохін, відреагував на свої сторінці у Фейсбук, на відміну 30% знижки для мешканців Енергодару, підкресливши, якщо посадовці аргументували відповідну зміну, законом "Про ринок електроенергії", тоді не мають і права обмежувати виробництво і продаж електроенергії АЕС.

«А якщо говорити про ринкову ціну електроенергії для жителів міст-супутників АЕС, то, наскільки мені відомо, ринкова вартість одного кВта складається з собівартості його виробництва + витрат на його транспортування енергії по високовольтних електромережах!
А враховуючи, що транспортування для нас фактично майже нічого не коштує, то ціна кВта для жителів Енергодара повинна бути набагато нижче "ринкової" по Україні, як мінімум відсотків на 40! І не на 100 кВт, а на всю використану електроенергію!»
- зазначив депутат.

Підсумував ти що, НКДЕКП не повинен чипати міста-супутники, та його містян, як тих хто виробляє електроенергію.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии