Гроші на здоров’я чи в кишені: на що Запорізька обласна лікарня витрачає бюджетні кошти?

Гроші на здоров’я чи в кишені: на що Запорізька обласна лікарня витрачає бюджетні кошти?

Запорізьку обласну клінічну лікарню можна назвати «містом в місті». Вона є найбільшим лікувальним закладом, який щороку приймає приблизно 20 тис. пацієнтів, а консультацію спеціалістів отримують майже 140 тис. жителів області.

За даними Інтерне ресурсу Dozzoro загальна сума контрактів ЗОЛ складає 240 млн грн. Ми вирішили дослідити, на які ж, власне, послуги витрачаються кошти платників податків. Через систему електронних торгів знаходимо кілька тендерних пропозицій, які заслуговують уваги. Перший – це придбання комутатора.

Знаходимо дану модель у найпершому інтернет-магазині та бачимо ціну 4671 грн додаємо ще 71 грн на установку. В сумі виходить 4742 грн. У той час як замовник пропонує ціну у 2 рази вищу, 9000 грн/шт..

Окрема група товарів це канцелярія. Як приклад, обласна лікарня планує витратити:

Звичайно, якщо заплановані суми поділити на кількість товарів, то виходять невеликі числа, але яким чином листівка або календар покращують якість лікування пацієнтів? Виходить, що на товари, які жодним чином не впливають на діяльність лікарні та підвищують ефективність її роботи — з бюджету витрачають 70,5 тис. грн. А за частину товару переплачують у два рази. Так, у жовтні місяці лікарня замовила настінні полиці з ДСП, їх кількість склала п’ять штук на загальну суму 17,6 тис. грн. Цікаво, звідки взялись такі цифри, враховуючи, що це найдевший матеріал.

На жаль, такі ситуації є досить розповсюдженим явищем. Кожна лікарня не упускає можливості «підживитися» на тендерних операціях. У свою чергу, журналісти не мають змоги проаналізувати закупівлі медичного обладнання та ліків, оскільки, це під силу лише спеціалісту даної галузі. Тому складно уявити на скільки завищують ціни. Звичайно, про яку медичну реформу можна говорити, коли жоден з подібних головних лікарів не захоче втрачати свою «годівничку». І поки, медичні заклади продовжують замовляти подібні дрібнички на десятки тисяч гривень, звичайні пацієнти повинні платити «добровільні внески» для підтримки українських лікарень.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии