Компанія Сабашука позбавляється від клієнтів: скільки грошей втрачає запоріжанин?

Компанія Сабашука позбавляється від клієнтів: скільки грошей втрачає запоріжанин?

Учасник програми пільгового кредитування житла Олексій Гіренко втратив вже 75 тис. грн через затягування будівництва житла в Південному мікрорайоні фірмою екснардепа Петра Сабашука. Імовірно, він втратить ще чимало грошей, адже ІБК "Світанок" вирішила позбутися клієнта, який відмовляється грати за чужими правилами.

Так, чимало запорізьких родин, які вирішили взяти участь  у програмі пільгового кредитування від "Держмолодьжитло", досі чекають на свої квартири від ІБК "Світанок". Фірма не поспішає виконувати свої зобов'язання та відсуває терміни будівництва, паралельно намагаючись "прибрати з дороги" одного з клієнтів.

Цим клієнтом є ветеран АТО Олексій Гіренко, який придбав квартиру в споруджуваному будинку по Нагнибіди, 77. Забудовник обіцяв здати будинок в експлуатацію ще рік тому, але досі не зробив цього. Крім того, станом на березень поточного року, будинок готовий лише на 65%.

Раніше повідомляли, що було підписано дві додаткові угоди щодо продовження договору. Першу Олексій підписав, але другу - відмовився. При цьому, клієнт почав надсилати листи різним інстанціям та надсилати скарги на забудовника. Одна зі скарг потрапила до САП та була зареєстрована у ЄДБР за ч.1 ст. 191 ККУ.

ІБК "Світанок" такий розклад не сподобався, і фірма вирішила розірвати угоду. У листі Олексію Гіренку керівництво компанії зазначило, що ним було вжито зобов'язання (відповідно до першого додаткового договору, підписаного в серпні 2019 року) сплатити до 30 листопада 2019 року залишок суми за квартиру - 24,5 тис. грн. Але, за даними фірми, клієнт цього не виконав, у зв'язку з чим забудовник має право розірвати договір. До того ж, на Олексія Гіренка "записали" і дискредитування компанії в очах клієнтів, і завдання їй матеріальних збитків, і порушення ділової етики.

Але деякі моменти в листі залишаються суперечливими.

Так, в документі від 13 серпня 2019 року вказано, що Гіренко зобов'язаний оплатити всі 100% суми після отримання технічного паспорта на квартиру, але не пізніше підписання акту прийому-передачі квартири. До підписання цього акту загальна сума перерахованих продавцю грошових коштів не може бути менше 97% від загальної вартості квартири. Залишок грошей повинен бути перерахований протягом 5 банківських днів після отримання технічного паспорта на квартиру.

Тобто 24,5 тис. грн - це ті 3%, які Олексій повинен був перерахувати забудовнику після того, як отримає технічний паспорт на квартиру. З урахуванням того, що будинок досі не добудований і ні про який технічний паспорт не може йти мови, замовник грошей не перераховував. Але, у свою чергу, ІБК "Світанок" сам порушив вказану додаткову угоду тим, що не добудував будинок і не оформив технічний паспорт на квартиру.

Лист з подібним викладом ситуації було відправлено і в "Держмолодьжитло".

 

Вартість квартири - 817 тис. грн. Ця сума поділяється на 97% - 792,59 тис., і 3% - 24,5 тис., які Олексій повинен внести по завершенню будівництва.

Кредит від "Держмолодьжитла" становить 608 тис. грн. Крім того, чоловік доплачував за додатковий метраж - 197 тис. грн. Також, за договором, є обов'язковий внесок у розмірі 6% - 37 тис. грн.

Після розриву угоди "ІБК" Світанок" повертає 97% - 792,49 тис. грн. Якщо відняти від цієї суми кредит (608 тис. грн), залишається 184,49 тис. грн. 

Гіренко зверху заплатив за все (6% обов'язкового внеску і доплата за метраж) 234 тис. грн. Віднімаємо від цієї суми залишок у розмірі 184,49 тис. грн, і залишається 49,5 тис. грн втрачених грошей через розрив договору.

У разі песимістичного сценарію, якщо все ж таки доведеться судитися з фірмою, як каже Олексій, йому доведеться "вибивати" 250-270 тисяч. Крім того, через затягування будівництва чоловік продовжує знімати квартиру, яка обходиться йому в 7,5 тис. грн на місяць. За рік він витягнув із власної кишені вже 75 тис. грн, які йому ніхто не поверне.

Сам Петро Сабашук коментує ситуацію наступним чином: 

"Для розірвання договору з громадянином Олексієм Гіренком були юридичні  підстави, тож це зроблено у межах закону. На ці підстави, можливо, можна було б закрити очі, але рішення було необхідним через ряд обставин.  Тривалий час у компанії  ІБК «Світанок» та зазначеного громадянина були напружені стосунки, дійшло до того, що конфлікт вийшов за межі здорового глузду, а тому невідворотність даного рішення стала очевидною. Окрім цього, Олексій Гіренко й сам неодноразово публічно висловлювався, мовляв: "мені вже не потрібна ця квартира". Якщо не потрібна, то чи потрібен договір? Питання, погодьтеся, риторичне".

За словами Петра Сабашука, у компанії налаштовані вирішити цей конфлікт мирним шляхом, якщо це буде можливо.  Після закінчення карантину з Олексієм Гіренком обов’язково зв’яжеться уповноважена особа компанії та узгодить час зустрічі для обговорення усіх обставин. В іншої сторони обов’язково буде можливість висловити свою позицію.

Джерело: ЗЦР

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии