Медреформа як привід для маніпуляцій: нардеп Кривохатько спекулює на здоров’ї виборців?

Медреформа як привід для маніпуляцій: нардеп Кривохатько спекулює на здоров’ї виборців?

Медична реформа – одна з найпотужніших серед ініційованих владою за останні роки. Створення госпітальних округів є її невід’ємною частиною. А оскільки їх організація пов’язана, в тому числі, із оптимізацією роботи ряду медичних установ в районах та сільській місцевості, це час від часу викликає занепокоєння місцевих мешканців.

Так, мешканці Гуляйпільського району Запорізької області стурбовані ймовірним закриттям районної лікарні та перенесенням частини її відділень до сусіднього райцентру – Полог, куди вже перемістилося пологове відділення. Гуляйпільців не стільки турбує сам факт реорганізації лікарні, скільки стан доріг між двома райцентрами та організація транспортного сполучення між ними, особливо у зимовий період.   

Наприкінці лютого поточного року у районній газеті вийшов великий рекламний матеріал, присвячений діям народного депутата від 82 виборчого округу, до якого входять зазначені райони, Вадима Кривохатька, які він, нібито, докладає для вирішення проблем громади.

В публікації, зокрема, повідомляється, що нардеп звернувся із зверненням до в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Текст цього звернення місцеве видання також опублікувало.

Як бачите, звернення народного депутата датоване 19 лютим 2019 року. В ньому Вадим Кривохатько заявляє, що питання реорганізації медзакладів є не доопрацьованим, реорганізація ЦРЛ спричинить незручності та спровокую соціальну напругу. А на завершення звертається чомусь до міністра охорони здоров’я (!) із запитом на виділення коштів для ремонту дороги Гуляйполе - Пологи.

Ми зауважили, що звернення не містить жодних конкретних пропозицій і, загалом, має доволі популістський характер: нардеп, ніби, і підтримує медичну реформу, але водночас проти, каже – не на часі. Кривохатько, ніби, й переймається проблемами гуляйпільців, але у формулюваннях доволі обережний – із високопосадовцями лаятися не хоче.

Щоб дізнатися, чи дав цей депутатський запит якийсь результат, окрім, власне, піару нардепа, ми переглянули офіційний перелік запитів на сайті Верховної Ради України. Виявилося, що такого запиту від Вадима Кривохатька не надходило. Можемо припустити, що він з якихось причин поки не опублікований. Але ймовірність того, що і саме звернення, і тривога нардепа за майбутнє медицини в районі – лише імітація, теж відкидати не можна.

Проте, на парламентському веб-ресурсі ми знайшли інший запит від нардепа Кривохатька. Він також адресований Уляні Супрун, але стосується проведення тендерів на витратні матеріали для процедури гемодіалізу, проведених Запорізькою обласної клінічною лікарнею.

Раніше ми вже повідомляли про те, що Вадим Вікторович системно лобіює інтереси однієї з фірм – київського ТОВ «Фрезеніус», а також постійно втручається у роботу обласної лікарні.

Докладніше про ситуацію із закупівлями витратних матеріалів для гемодіалізу на Запоріжжі, та чому нардеп системно провокує скандали навколо болісної для хворих запоріжців теми, ми розкажемо у наших наступних публікаціях.

Далі буде. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии