"Ми - український колектив з добряче українізованим матеріалом", - інтерв'ю з лідеркою гурту «Фranko’»

'Ми - український колектив з добряче українізованим матеріалом', - інтерв'ю з лідеркою гурту «Фranko’»

У недалекому 2015 році арсенал запорізьких музикантів поповнився новим гуртом - «Фranko’». Колектив неодноразово виступав на всеукраїнських музичних фестивалях та посідав призові місця. 

Ми вирішили поспілкуватись з фронтвумен гурту - Катериною Стаценко - та дізнатись, яким життям живе колектив.

- Як з'явився гурт "Франко"? Хто став ініціатором створення музичного колективу та чому саме така назва?

- Гурт «Фranko’» з’явився в 2015 році . Засновник гурту – я. Давно хотіла зробити те, чого я найбільше боялася - зібрати гурт і почати співати. Зібрала, і все… Музиканти не хотіли так швидко, як я того хотіла, грати перший концерт, бо вважали, що треба ще над цим працювати, але ми зіграли його того ж року в серпні. На концертах ми розповідаємо про різні  варіанти, чому і як ми взяли таку назву, але все прозаїчно. Назвою стало найяскравіше слово із першої  пісні, яку ми самі створили. 

- У мережі вас називають інді-електронщиками. Чому ви обрали поєднання саме таких напрямків: це поклик душі чи наслідування модних тенденцій?

- Ні разу не бачила, щоб нас називали інді-електорнщиками. Я б навпаки сказала, що докоряють тим, що ми не наслідуємо модних тенденцій. І ми беремо те до уваги і стараємось внести в музику більше електричних синтів. В останньому синглі «Терапія» синтетичних звуків значно більше, але я рада, що поки ми лишились собою. Навіть мені цікаво, що буде далі, бо на тому не завершиться - це лише початок.  Можу зауважити, що я рада співпраці з Олександром Ількаєвим, бо саме він привносить той самий електронний експеримент, стаючи співавтором і саундпродюссером.

- Як ви вважаєте, у чому "родзинка" вашої творчості? За якою ознакою вас можна відрізнити від колег-музикантів?

Про родзинку мені важко говорити, бо я себе слухачем назвати не можу. Можу тільки сказати, що, зазвичай, люди відмічають цікаві тексти, їх глибокий зміст, перегруз метафорами, і часто говорять, що я маю приємний тембр голосу. На живих виступах людям подобається наша енергетика.

- Нещодавно гурт випустив нову пісню. Як довго працювали над нею та про що вона розповідає?

- «Терапію» записували в студії близько року тому. Довго працювали над фінальною версією, бо це незвично для нас. Я боялася, що від «Фranko’» нічого не лишиться в плані звуку, і тому аранжування дуже скрупульозно перероблялося  декілька разів. Пісня дуже суб’єктивно написана мною про мене. Пісня про те, як саме я лікую себе від втоми і вигорання. У кожної людини це відбувається по-різному…А мені треба опинитись сам на сам з природою і цього зазвичай буває достатньо.

- Чи має гурт якусь колективну "мантру" перед виходом на сцену?

Перед виходом на сцену особисто мені потрібно, щоб між нами був мир. Щоб ми розуміли, що на сцені ми вкрай взаємозалежні. Останнім часом я нагадую собі і музикантам, що ми виходимо на сцену для того, щоб отримати кайф. Мабуть, це і є мантра. «Не  забути отримати кайф»!

- На сайті вказано, що вас четверо у гурті. Та чи не думали про поповнення колективу новими музикантами?

Зараз в колективі три людини. Наразі у нас немає ритм секції. Я і зараз трохи панікую з того приводу, але наприкінці літа ми змушені були грати втрьох на фестивалі «Пікейні жилети» і таким складом ми забрали у решти учасників друге місце. Це не сподобалось тим, хто хотів собі те місце і винагороду за  нього, а я тоді подумала, що відсутність ритм секції не заважає робити свою справу. Шукати зараз нікого не планую, краще ті сили витрачу на створення нового матеріалу.

- Плануєте і надалі працювати у такому стилі чи вектор вашої творчості схильний до змін?

Щось лишається незмінним, а щось змінюється. Бо люди змінюються і все, що вони роблять, теж якось трансформується. Хтось говорить, що остання пісня схожа на «Світає», а хтось говорить, що це щось нове, не схоже на попереднє. Зміни будуть. Але я маю надію, що продовжуватиму писати драматично глибокий матеріал, який і диктує в якійсь мірі стиль.

- Яке найголовніше досягнення гурту за час його існування?

- Найголовніше досягнення гурту на цьому етапі - це те, що він не розвалився і продовжує створювати новий матеріал *сміється*.  А взагалі, у нас є новий сайт. Рік тому я тільки мріяла про нього, а один добрий чарівник подбав про нас і створив його. Я мріяла відзняти крутий кліп з квадрокоптером, як у людей - і це теж уже є. Я мріяла зробити більш сучасний звук - це також є. Коли кажу це, то роблю висновок, що найбільше досягнення гурту – це те, що мої бажання втілюються в життя і можна іти далі і бажати більшого

- Чи має "Франко" певні позиції на європейському музичному ринку? Якщо ні, то плануєте виходити за межі України?

Я ніколи не уявляла нас десь не в Україні. Я завжди трималася позиції, що ми український гурт з добряче українізованим матеріалом. І я не планувала завойовувати інші території, але наш піар-менеджер Микола Ільницький на днях відправив заявку на якийсь польський фестиваль. Я  буду не проти, якщо нас покличуть.

- Що учасників гурту мотивує на діяльність?

Учасників гурту мотивує на діяльність чисте бажання діяльності! І цілі, яких хочеться досягти.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии