Мільйонні замовлення: на що витрачають гроші у Запорізькій області?

Мільйонні замовлення: на що витрачають гроші у Запорізькій області?

Квітень видався плідним на укладення тендерів у Запорізькій області. Щодня установи подають нові заявки на закупівлі, вартість яких сягає неймовірних сум. Ми підготували для вас дайджест квітневих тендерів, за які замовники готові віддати понад 5 млн грн..

Довгоочікувані дороги

У 2020 році в Україні почались активні ремонти автодоріг. Першочергово підрядники взялись за реконструкцію тих магістралей, які вважаються більш важливими для українських водіїв (але це не точно).

Служба автомобільних доріг та ДП «Місцеві дороги Запорізької області» також почали активне оголошення закупівель, віддаючи за ремонт доріг неймовірні суми.

Так, 16 квітня було завершено аукціон на виконання послуг середнього ремонту автомобільної дороги державного значення М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта на ділянці: км 349+440-км 378+220. Переможець закупівлі – турецька компанія «ÖZALTIN İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ» - запропонувала 569,846 млн грн.. Термін виконання ремонтних робіт триватиме до 31 березня 2021 року.

 

Більш дороговартістним  тендером у минулому місяці був поточний ремонт автомобільної дороги державного значення Н-30 Василівка – Бердянськ на ділянці: км 112+026 - км 143+003. За нього ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» хоче отримати 629,066 млн грн. Відповідні послуги фірма зобов’язується виконати до 30 квітня наступного року.

Однак, судячи з системних даних, товариство має не дуже позитивну репутацію. Судовий реєстр свідчить про кількаразове стягнення заборгованостей з товариства. Остання ухвала Господарського суду Донецької області датується 14.04.2020 року. Так, фірму зобов’язали сплатити 112 тис. грн. боргу.

Ще однією закупівлею, завершеною у квітні, став поточний середній ремонт автомобільної дороги Р-73 /Н-08/- Нікополь на ділянці км 0+000 – км 6+935 вартістю 187,660 млн грн.. Перемогло у тендері ТОВ «Аітомагістраль-Південь». Фірма зобов’язується виконати ремонт до 31 жовтня поточного року.

 «Водні» закупівлі

У квітні запорізькими замовниками було укладено чимало тендерів на реконструкцію водопроводів на території області. Так, 24 квітня було завершено «розіграш» послуг з реконструкції водопроводу Д=600 мм по рн.. Незалежної України від рн.. Зелінського до рн.. Лермонтова вартістю 12,783 млн рн... Даним проектом охоплюється ділянка траси водопроводу від рн.. Зелінського до рн.. Сталеварів, довжиною 1009,5м. Проєктом передбачено: виконання реконструкції існуючого водозабору, влаштування нових колодязів і камери, пере підключення існуючих врізок і відновлення покриття тротуарів, дороги, газонного покриття. Переможцем цієї закупівлі стало ТОВ «Авто-М».

Ще однією «водною» закупівлею, але з дорожчою пропозицією, у минулому місяці була реконструкція магістрального водогону Таврійського ЕЦВВ КП «Облводоканал» ЗОР (впродовж автодороги м. Дніпрорудне – ПАТ «ЗЗРК») від насосної станції III підйому (с. Мала Білозерка, рн.. Героїв, 1а). Замовником виступив Департамент капітального будівництва ЗОДА. Фірма-переможець – ТОВ «Леман-Бетон» - запропонувала за виконання послуг 15,769 млн рн... Так, до 30 вересня поточного року підрядник зобов’язується улаштувати магістральний водогін у 2 черги, а саме – виконати земляні роботи, прокласти водопровідну мережу, улаштувати водопровідні колодязі. Варто зазначити, що під час проведення аукціону, однак з фірм-учасниць  - ПрАТ «Фірма «Нафтогазбуд» - подала скаргу на переможця за невідповідність тендерної документації вимогам, «що ставить під сумнів надійність даного учасника та достовірність поданої ним інформації». Втім, відповідна скарга була відхилена.

Усе для дітей

Одним із важливих завдань є і реконструкція навчальних закладів. Як-то кажуть: «Усе для дітей». Будемо сподіватись, що всі мільйони, виділені на потреби учнів, дійсно йдуть туди, куди мають йти.

Так, одним із навчальних закладів, реконструкцію якого Департамент капітального будівництва ЗОДА розіграв у квітні поточного року, став Кушугумський навчально-виховний комплекс «Інтелект». Так, за 7 млн грн ТОВ «Магістральбудмонтаж» має виконати землі роботи; відремонтувати стіни, вікна, покрівлю, двері, підлоги; влаштувати електроосвітлення, опалення, вентиляцію проти димний захист; забезпечити благоустрій території закладу.

Ремонтні роботи проведуть і в Приазовському дошкільному навчальному закладі №3 «Сонечко». За 6,750 млн грн ТОВ «Мелсіті» відремонтує у закладі вікна, двері, фасад, ганки, пандус, козирки, балкони та ін. Виконати відповідні роботи фірма зобов’язується до 31 грудня 2020 року.

Варто зазначити, що ТОВ «Мелсіті» було учасником справи про розкрадання бюджетних коштів, виділених для виконання робіт на території зони відчуження ЧАЕС. Так, вказана фірма входила до складу підконтрольних підозрюваній особі суб’єктів підприємницької діяльності, які надають незаконні послуги третім особам з формування податкового кредиту.

Місту – благоустрій

Наприкінці квітня Департамент інфраструктури та благоустрою міськради провів аукціон послуг з озеленення територій та утримання зелених насаджень. Так, до 31 грудня 2020 року Комунальне ремонтно-будівельне підприємство «Зеленбуд» зобов’язується підтримувати чистоту на тротуарах міста, підрізати дерева, косити траву та ін. Усе це обійдеться муніципалітету в 41,965 млн грн..

Восени 2019 року підприємство відзначилось у судовому реєстрі. Так, за позовом Держекоінспекції у Запорізькій області, «Зеленбуд» зобов’язали сплатити 52 тис. грн. збитків за порушення природоохоронного законодавства.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии