На Запоріжжі затвердять проект щодо поводження з відходами

На Запоріжжі затвердять проект щодо поводження з відходами

З серпня минулого року при Запорізькій ОДА засідає робоча група, яка розробляє проект «Регіонального плану з управління відходами в Запорізькій області до 2030 року». Відповідно до термінів, затвердити план повинні вже до кінця поточного року.

Регіональні плани розробляють в кожній з областей України для реформування сфери управління відходів. На детальне опрацювання документа робоча група виділила 6 місяців і ще близько трьох місяців передбачено на погодження та затвердження цього плану. На першому етапі планують провести аналіз поточного стану управління відходами, визначивши обсяги, типи, джерела, а також методи і схеми утилізації, знешкодження та захоронення відходів. Також необхідно оцінити реальний стан цього сектора, наявність обладнання, потужностей управління відходами, площ ділянок. Сюди входить, як муніципальні побутові відходи, так і небезпечні відходи, будівельне сміття, промислові відходи, відходи зеленого господарства, упаковування, електричного і електронного обладнання, відпрацьовані батарейки, медичні відходи, зняті з експлуатації транспортні засоби, осади стічних вод та інші специфічні відходи. На другому етапі також планують підрахувати витрати при спалюванні відходів і виділяється тепло, яке може піти на опалення населених пунктів.

Основна мета розробки плану - визначення найбільш оптимальної системи поводження з відходами, розв'язання питання з подальшою роботою полігонів ТПВ на території регіону, де частина з них вже вичерпала свої ресурси, визначення інфраструктури для роздільного збору сміття та технологій управління відходами. Акцент згідно з національною стратегією необхідно зробити на переробленні вторинної сировини, компостування здатні біологічно руйнуватися відходів, а також оновити норми вивозу побутових відходів для всіх категорій користувачів.

Планом передбачено розробити ряд заходів щодо поводження з відходами та визначити виконавця, який буде за це відповідати. Також необхідно прорахувати фінансування моніторинг результатів проведення цього реформування.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии