Національний парк «Великий луг» бореться з риболовецькими господарствами

Національний парк «Великий луг» бореться з риболовецькими господарствами

Запорізька область одна із найкрасивіших регіонів країни де переплітається неймовірної краси природа, індустріальні гіганти та історичні пам'ятки української державності. Однак далеко не всі громадяни цінять ті ресурси та здобутки, якими володіє запорізький край. З проблемою споживання ресурсів систематично стикається Національний природний парк «Великий луг», акваторія якого страждає від рибацьких сіток браконьєрів.

Парк охоплює води Каховського водосховища, який багатий на різноманітний вид риби, яку за законом виловлювати заборонено. Однак риболовецькі господарства всупереч законодавству України, продовжують здійснювати свою діяльність на території заповіднику. Тож працівники державної служби охорони природно-заповідного фонду Національного природного парку «Великий Луг» та адміністрація парку систематично проводять рейдові заходи. На один із таких, минулого тижня, було залучено Держекоінспекцію, Водну поліцію Запорізької області та ГО «Справжні дії».

В ході рейду було продемонстровано 5 риболовецьких господарств, які мають у своєму розпорядженні близько 200 човнів та баркасів.

Сумнівна діяльність господарств вже була зафіксована 3 місяці тому. Нагадаємо, під час рейду було виявлено та вилучено два кілометри рибальських сіток.  В деяких сітках риба знаходилась вже у стані розпаду. Частину рибних ресурсів водосховища вбито горе-рибалками.

Однак прохання покинути територію парку викликало величезний супротив власників риболовецьких суден та баркасів. Особи, якій займаються промислом без розуміння ставляться до загрози зникнення риби з водойм регіону. Співробітники заповіднику попереджають, винні особи будуть притягнуті до відповідальності, згідно з чинним законодавством України, а засоби лову будуть вилучені та знищені.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии