Налагоджений бізнес і будинок у Греції: що відомо про статки нового губернатора Запорізької області?

Налагоджений бізнес і будинок у Греції: що відомо про статки нового губернатора Запорізької області?

Не пройшов і рік, як "епоха правління" Віталія Туринка завершилась. Уряд швидко знайшов заміну губернатору, вже представивши його населенню. Ми не могли оминути постать нового голови ЗОДА, вирішивши познайомити вас із його статками.

Віталій Вікторович Боговін - бізнесмен, бенефіціарний власник 14 юридичних осіб, дві з них з іноземною реєстрацією: ТОВ БКВ ГРУП ЛТД Кіпр і Амбар Трейдінг ГмбХ у Швейцарії.  

У 2006 році він відкрив компанію "Бізон-Тех 2006". Згодом Боговін став співзасновником аграрного холдингу LANDFORT, а у 2016 – холдингу BLW Group. На останніх парламентських виборах він балотувався по 78 мажоритарному округу до Верховної Ради від партії "Слуга народу", але програв кандидату від партії "ОПЗЖ" - Олександру Пономарьову.

Як розповів новий губернатор, досвіду роботи на держслужбі у нього немає, але є великий досвід у бізнесі та «спілкуванні з людьми». Основні проблеми Запорізької області, за словами Віталія Вікторовича, такі як у всіх: дороги, екологія, питна вода і так далі. Губернатор планує підіймати рівень надходжень до бюджету обласної промисловості, а також розвивати морський торговельний порт і туризм в регіоні. Важко робити прогнози майбутньої діяльності чиновника, адже раніше він не обіймав службових посад, роблячи акцент на розвитку бізнесу.

Декларація у Віталія Боговіна цікава, аж надто.

Так, новопризначений очільник ЗОДА має два житлових будинки, три квартири, три гаражі та землі загальною площею 147 гектарів. Варто зазначити, що у декларації Віталія Боговіна за 2019 рік з'явився будинок площею 220 кв.м. в Греції, вартість якого становила 8 млн грн. Вказаний об’єкт нерухомості не був зазначений в декларації кандидата в народні депутати за 2018 р., однак дата його придбання - 2015 рік. 

Відповідний факт має ознаки кримінального правопорушення, за вчинення якого передбачена  відповідальність за ст. 366-1 Кримінального Кодексу (Декларування недостовірної інформації).

Одна з квартир губернатора, придбана за 10,7 млн грн, розташована у Києві. Також Віталій Вікторович має недобудований житловий будинок, але в Ялті - місті, розташованому на території анексованого острова Крим.

Серед цінного нерухомого майна у власності губернатора області - наручний годинник Ulysse Nardin вартістю 208 тис. грн.

Віталій Боговін володіє водним засобом Bayliner 320 2008 за 1,5 млн грн, два мотоцикли - Honda GL1800 2015 та BMW R1200GS 2016.

 

Віталій Боговін має акції у БКВ ГРУП ТОВ, а також корпоративні права на декілька підприємств - ПСП "Прогрес", ПП "Лендфорт Дніпро", агрофірма "Відродження" у формі ТОВ, ТОВ "НВП Агрофірма Солодководне", ТОВ "Агрофірма Вишнювате", ТОВ "Придонецьке", ТОВ "Алоінс-Агро", ПСП "Лендфорт Азов", ПП "Бізон-Тех 2006", ТОВ "Амбар Експорт БКВ", ТОВ "Океан Інвест". У всіх цих фірмах губернатор є бенефіціаром (кінцевим власником), враховуючи ще одне товариство - "Український харчовий альянс Еко".

У блоці "доходи" очільника облдержадміністрації також доволі багато цікавого. Так, у 2019 році Віталій Вікторович отримав 600 тис. грн у ТОВ "Бізон-Тех 2006", 340 тис. грн від надання майна в оренду, 1,276 млн грн поворотної фінансової допомоги та 256 тис. грн за продаж автівки Nissan Navara.

Віталій Боговін надає перевагу валютним заощадженням, тому він володіє лише 12 тис. грн. Натомість, у євро він зберігає 281,1 тис. євро (понад 8 млн грн). Однак, банківські рахунки губернатор не декларує, що викликає певні сумніви, з огляду на його бізнес-діяльність.

Отже, як бачимо, Віталій Вікторович прийшов на посаду "не з пустими руками". 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии