«Перший пішов»: В Україні зафіксували випадок захворювання коронавірусом (оновлено)

«Перший пішов»: В Україні зафіксували випадок захворювання коронавірусом (оновлено)

У Чернівцях виявили перший в Україні випадок зараження коронавірусом. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я України, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Під час брифінгу стало відомо, що сімейна пара приїхала до Чернівецької області після подорожі по Італії.

В аеропорту у них перевірили температуру, однак значних симтомів спочатку виявлено не було. Вони знаходились вдома на самоізоляції, однак 29 лютого у чоловіка почали проявлятися перші признаки коронавірусу. У хворого - лихоманка і сухий кашель. За ним виїхала спеціальна швидка допомога, яка і доставила його  до інфекційної лікарні. Згодом лабораторні дослідження підтвердили діагноз.

"Випадок зареєстровано в Україні. Ми почали працювати з контактними особами. Контактних осіб не багато", - розповів пан Ляшко на брифінгу.

Дружина хворого теж залишається вдома, у неї поки немає жодних симптомів, але аналіз на вірус у неї взяли.

"Дуже добре, що ці люди дотримувалися порад, і після повернення з Італії перебували на самоізоляції і не зустрічалися зі своїми близькими. Вони були самоізольовані у своїй квартирі", - розповів пан Ляшко.

Нагадаємо, в кінці грудня 2019 року в Ухані почався спалах коронавируса COVID-19, який викликає пневмонію нового типу.

26 лютого вперше за межами Китаю було зареєстровано більше нових випадків зараження, ніж усередині країни. Новими осередками стали Італія, Іран, Південна Корея і Японія, Германія, Росія, Беларусія.

З початку спалаху коронавіруса у всьому світі зафіксовано 90 936 випадків інфікування COVID-19 і 3117 смертей. В Україні за один тиждень в лютому ГРВІ заразилися понад 217 000 чоловік, а 10 пацієнтів загинули від грипу.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии