Під стінами Запорізької міської ради знов мітингували невдоволені підприємці

Під стінами Запорізької міської ради знов мітингували невдоволені підприємці

Представники малого бізнесу Запоріжжя знов зібралися під стінами мерії, які залишились не вдоволені відповіддю Володимира Буряка щодо карантинних заходів. Повідомляють ЗМІ.

Нагадаємо, вчора, мітингувальники вимагали не зачиняти ринки у межах карантину. Підприємці запевняють, що закриття ринків - це порушення ст.64 Конституції України, яка забезпечує право на роботу. Крім того, мітингувальники зазначають, що закривати ринки необхідно лише за умов введення надзвичайного чи військового положення.

У свою чергу мер міста Володимир Буряк прокоментував ситуацію, що склалася.

"Ще раз пояснюю для тих, хто не зрозумів: зараз надзвичайна ситуація, викликана однією з найнебезпечніших за 100 років пандемій, яка не зважає на наші почуття, бажання та побутові проблеми! ВООЗ, МОЗ наполегливо рекомендують заради недопущення розповсюдження вірусу якнайскоріше вводити жорсткий карантин!", - зазначає Володимир Буряк.

Однак сьогодні, торговці знов вийшли на акцію протесту. За інформацією Управлінні інформаційної політики міськради, на мітинг вже вийшла поліція і зачитала організаторам постанові кабміну про те, що не можна збиратися на масові заходи під час карантину. Крім того, учасникам акції пригрозили штрафом, якщо вони не розійдуться по домівках.

Нагадаємо, на позачерговому засіданні Верховної Ради 17 березня, був прийнятий закон № 3219 "Про коронавірус", який передбачає правила та норми з метою запобігання епідемічних та інфекційних захворювань.

Так, для порушників передбачається штраф від 1 до 3 неоподаткованих мінімумів – 17, 54 тисячі гривень, арешт від 6 місяців, обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели до поширення хвороби та позбавлення волі від 5 до 8 років, якщо порушились правила обсервації, що спричинили смерть або інші серйозні наслідки стороннім особам.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии