Погорів на хабарі пальним: у Запоріжжі співробітника ДСНС підозрюють у корупції

Погорів на хабарі пальним: у Запоріжжі співробітника ДСНС підозрюють у корупції

Співробітники ДБР подали клопотання до суду щодо провідного інспектора ГУ ДСНС України у Запорізькій області Олександра Чумака у проханні хабара за безперешкодну перевірку ТОВ “Завод Термолітмаш”. Про це йдеться в ухвалі Мелітопольського міськрайонного суду.

У матеріалах справи вказується, що у грудні 2019 року відповідно до плану перевірок на перший квартал 2020 року завданням ГУ ДСНС України в Запорізькій області є перевірка ТОВ «Завод Термолітмаш» на дотримання пожежних та техногенних вимог, який проводив підозрюваний.

Останній вимагав хабар задля  не перешкоджання ведення господарської діяльності підприємства, безперешкодного та успішного проходження планової перевірки, не притягнення до відповідальності. Однак плата виявилась не дуже стандартною. Директор заводу мав перерахувати ТОВ «Альянс інтер ойл» 14,8 тисяч гривень, по еквіваленту 500 літрів бензину А-95, на що він погодився та 5 березня перерахував потрібну суму.

У цей же день вказаному інспектору повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (отримання неправомірної вигоди), що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років, з позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна Згодом слідчі ДБР разом з прокуратурою звернулися до суду задля відсторонення підозрюваного від посади на 2 місяці, тому вони клопотали на затримані інспектора, адже він мав змогу «замітати сліди» або переховуватись від покарання. Суд клопотання задовольнив та обрав для Олександра Чумака нічний домашній арешт.

Наразі будуть збиратися докази цього та інших неправомірних дій провідного інспектора.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии