Поширення коронавірусу в Україні підняло ще одну проблему

Поширення коронавірусу в Україні підняло ще одну проблему

Поширення коронавірусу в Україні підняло ще одну проблему: як утилізувати небезпечні медичні відходи?

За повідомленням т.в.о. голови Державної екологічної інспекції Єгора Фірсова:

«Під час карантину у Нових Санжарах постало питання, а що робити з медичним інвентарем, інструментами, аналізами крові і таке інше, якщо вірус все ж діагностують. Хто має знищити\утилізувати всі ці небезпечні речі? Виявилось, що у країні, де список утилізаторів складається з сотень фірм, не знайшлося жодної, яка б була готова це робити. Жодної! Одні не мають обладнання, другі – спеціалістів, треті просто бояться… і так по всьому списку. Погодьтеся, це неадекватна ситуація».

У зв’язку з чим Державна екологічна інспекція планує  проінспектувати всіх утилізаторів і зрозуміти, хто з них дійсно працює, а хто лише торгує документами. Адже ця ситуація стосується не тільки утилізації медичних відходів, те ж саме і з відпрацьованими маслами, і з буровими відходами (нафтовидобування), батарейками, фармацевтичними відходами та інше. Більшість компаній отримали ліцензії, але замість реальної утилізації зливають\викидають небезпечні відходи. І одним з державних органів, хто має контролювати цю діяльність – є Держекоінспекція. Вже давно потрібно було навести лад у цій сфері. Всі знають, що це одна з найтемніших та найкорупційніших сфер діяльності.

Звичайно на ринку послуг є компанії, які мають необхідне обладнання та спеціалістів, однак їх послуги коштують більше за послуги фіктивних фірм. У зв’язку з чим, підприємствам вигідніше замовляти послуги дешевше.

На жаль, в Україні неодноразово фіксували, що утилізація небезпечних відходів завішується їх зберіганням закинутих складах та приміщеннях, або і взагалі на відкритій території.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии