П’ять чи шість: на Запоріжжі розгорнулись баталії навколо укрупнення районів

П’ять чи шість: на Запоріжжі розгорнулись баталії навколо укрупнення районів

За даними останнього моніторингу процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування, які оприлюднив Мінрегіон, в Україні сформовано 1029 ОТГ, з яких 49 очікують рішення ЦВК про призначення на їхній території перших місцевих виборів.

До загальної кількості ОТГ входять і ті, які утворилися з центрами в містах обласного значення — 100 територіальних громад приєдналися до 44 міст обласного значення. У міністерстві назвали п’ятірку регіонів-лідерів у рейтингу формування спроможних громад — Житомирська, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька та Запорізька області.

Замість 20-ти районів — 5 округів. Такі зміни чекають на Запорізьку область після другого етапу реформи децентралізації. Нову модель поділу регіону представили та затвердили в обладміністрації. За планом, який пропонують у Міністерстві розвитку громад та територій, в нашому регіоні буде лише 5 округів. Це Запорізький, Бердянський, Мелітопольський, Пологівський та Енергодарський.

Якщо раніше в ОДА говорили, що районів в області повинно залишитися 6, то наразі посадовці вважають, що ця модель адміністративно-територіального устрою області помилкова.

Хоч ще у грудні та ж сама робоча група, яка займається адміністративно-територіальним поділом, голосувала за 6 округів. За створення ще Токмацького округу збирали підписи й самі жителі району. Але у столиці такий план розподілу виключили, аргументуючи недостатньою на території кількістю населення. В облдержадміністрації зазначають: тепер проєкт буде узгоджуватись у Міністерстві розвитку громад і територій.

Таким поворотом реформи задоволені не всі

Такий варіант адміністративно-територіального устрою підтримали не всі члени робочої групи. Зокрема, голова Токмацької РДА висловлює невдоволення подібним рішенням, зазначаючи, що області навпаки намагаються перед Мінрегіоном відстояти більше районів, аніж те, що рекомендовано Міністерством, а світогляд Запорізької ОДА – залишає купу питань.

«Протягом двох років, керівництво ЗОДА намагалося довести Мінрегіону доцільність формування на території саме шести районів. Проте на початку цього року під впливом народних депутатів це рішення буде переглянуте. І тепер розглядається питання тільки 5.

Як за один день замінила я позиція ОДА та експертів ? Наскільки ж відповідальним здавати своїми ж руками інтереси регіону ? Питання риторичні», - зазначає Аскад Ашурбеков журналістам видання «Факти Запоріжжя».

На вашу думку, які цілі переслідують нардепи, «протягуючи» виключно 5 районів?

  • - «При формуванні Токмацького району частина територій відходить до нього від Енергодарського (Василівського) та Пологівського районів. Думаю депутатам так легше вирішити ситуацію : і свої райони стають більшими та не має потреби відстоювати ситуацію перед Мінрегіоном».

Які шляхи бачите у відстоюванні інтересів в укрупненні 6 районів?

  • - «Серед шляхів: винесення  цього питання на наступну сесію обласної ради, а також продовження консультацій напряму з Мінрегіоном. Але скажу відверто, через те що обласна робоча група прийняла рішення за 5 районів, боротьба за Токмацький район вкрай ускладнилася».

Дискусії на місцях тривають і можуть тривати ще довго. Дедлайн визначений. У 2020 році мапа України має складатися лише з об’єднаних громад.

Втім з чим залишиться Запорізька область – покаже час, одне зрозуміло, що поки інші області відстоюють більше районів, наша – у режимі відстоювання власних інтересів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии