Соцопитування: майже 40% підприємців Запоріжжя очікують погіршення ділового клімату

Соцопитування: майже 40% підприємців Запоріжжя очікують погіршення ділового клімату

Соціологічна компанія Independent Researching Group провела опитування серед запорізьких підприємців про вплив пандемії на розвиток бізнесу. 29% респондентів вважають, що не зможуть повністю відновитися після карантину.

Так, опитування було проведено з 24 квітня по 7 травня серед 120 респондентів, з яких 40 - ФОП без найманих працівників, 30 - з найманими працівниками, а ще 50 - юридичні особи. Найбільше опитаних належить до сфери торгівлі, також у дослідженні взяли участь представники сфери побутових послуг, сільгосподарства, ІТ та консалтингу, будівництва, громадського харчування, виробництва техніки, реклами та туризму.

Так, 53,5% підприємців мають сайт свого бізнесу в Інтернеті, однак власників сторінки в соціальній мережі виявилось більше - 71,7%.

Карантин вплинув майже на всіх представників бізнесу, однак 47,5% респондентів вважають, що дії влади щодо обмежень під час карантину скоріше не виправдані. 

На питання "Чи зможе ваш бізнес повністю відновитися після карантину?" 29,3% опитуваних відповіли, що ні. При цьому, і перспективи розвитку бізнесу підприємці оцінюють не однозначно. Так, 25% вважають, що доведеться скорочуватися, а 30% наголосили на майбутньому розширенні. Лише 10% учасників дослідження не планують змінювати обсягів діяльності.

Що стосується законодавчих змін, які потрібні для розвитку бізнесу, то тут думки підприємців розійшлись. Лише 7 учасників опитування наголосили на необхідності зменшення податкового навантаження,  5 - спрощення податків та дозвільних документів, 4 - зміна податкового законодавства, 2 - відміна ПДВ та ін.

Оцінюючи взаємодію бізнесу з державними структурами, більшість висловилася незадовільно. Найгірший відсоток має ОДА - 41,4% респондентів оцінили взаємодію зі структурою як дуже погану. Також невтішні результати отримали і обласна рада, і міська. 

Підприємці вважають, що місцева та регіональна влада повинні не заважати розвитку бізнесу, деякі учасники дослідження наголошують на важливості комунікації, а дехто наполягає на необхідності податкових канікул для нових відкритих малих і середніх бізнесів.

Загалом, 58,6% респондентів вважають бізнес-клімат в області скоріше несприятливим, а 25,3% - цілком несприятливим. При цьому, 39,8% підприємців очікує погіршення ситуації ділового клімату в області у найближчі два роки, а 30,6% - не очікує жодних змін. Відсоток тих, хто сподівається на покращення досить невеликий - 12,2%.

Підтримкою бізнес-асоціацій користується лише 34,3% підприємців, найбільше з яких - ФОПи з найманими працівниками. 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии