Суд відсторонив від посади одіозного начальника філії Бердянського порту

Суд відсторонив від посади одіозного начальника філії Бердянського порту

Вищий антикорупційний суд продовжив відсторонення від займаної посади начальника Бердянської філії ДП "Адміністрація морських портів України" Олександра Барчана, який зловживав службовим становищем. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

Як йдеться у повідомлені строк відсторонення пана Барчана  -  до 1 серпня 2020 року.

Нагадаємо, Як й для багатьох українців, рік у посадовця якось не задався, крім сумнозвісного коронавірусу, ще однією бідою стала підозра від детективів НАБУ за ч. 2 ст. 364 і ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України - зловживанні службовим становищем, яке завдало збитків державі на майже 2,5 млн гривень.

Крім нього, також затримали ще трьох осіб – заступника начальника порту Віталія Бур'яна, інженера держпідприємства і колишнього директора Дніпровської філії Харківського монтажно-виробничого підприємства «Електропівденмонтаж» Наталію Вдовик.

Слідством встановлено, що вказані особи організували схему, за якою державне підприємство перерахувало комерційній компанії кошти за фактично непоставлене обладнання. Як наслідок, державі було завдано збитків на суму 2,49 млн гривень, що підтверджено висновком судової економічної експертизи. Припускається що «обладнанням» є придбаний автокран вартістю близько 2,4 млн гривень.

21 лютого Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід керівнику філії та колишній директорці комерційного підприємства обрано тримання 60 діб під вартою із правом внесення застави у розмірі 295 та 610 тисяч гривень відповідно.

Прессекретарка САП Ольга Постолюк повідомила, що підозрювані керівники коротати час під вартою не будуть.

"За начальника державного підприємства "Бердянський морський торговельний порт" АМПУ внесли заставу у сумі 295 тис. гривень", - зазначила Постолюк.

Також суд відсторонив від посади пана Барчана, одна на черговому засіданні 24 квітня, суд вирішив не продовжувати цей період.

Таким чином, наразі у філії формально два керівники: Тарас Верніба, з 20 березня тимчасово призначений у зв'язку з відстороненням колишнього керівника, ну, й сам Олександр Барчан оскільки суд не продовжив період його відсторонення від посади.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Комментарии